Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz egy matematika...

Mennyire nehéz egy matematika bsc? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Biztosan felvesznek szegedre matekra és éppen ezért elkezdtem olvasgatni gyakorin matek szakok után, ami hát... nem éppen nyugtatott meg:D aki szeretne rólam is olvasni, annak írok lentebb magamról.


Rólam:

-általánosban imádtam a matekot, mert akkor még ment tanulás nélkül

-mérnökinfón vagyok másodéves

-egyetemen nem éreztem semmi nehézséget anal 1,2-n és egyéb matekos tárgyakon sem (sőt ezek miatt lettem szerelmes a matekba, itt clickkelt minden + programozás és matek között remek analógia vonható, ami még adott egy új fajta látásmódot)

-emeltem 59%-lett még annó, de tanár nélkül készültem és faktos se voltam, 10.-ben megbuktam (matek órákon sose figyeltem), 11.-ben kezdtem rendesen tanulni és 12.-ben kezdtem emeltre készülni

-elhivatottságom kétség kívül megvan, rengeteget tanulok jelenleg is matekot, most éppen a book of proof-ot csinálom és olvasok is könyveket, amik nem gyakorlósak, hanem érdekesek inkább

-absztrakt gondolkodás és képzelő erő se hiányzik, mindegyik szerencsére erősen jelen van, bár absztraktról nyílván programozásból tudok levonni következtetést, meg az eddigi matekos tárgyaimból + amit magamtól tanultam (de eddig nem volt problémám vele, sose hátráltatott volna)



2021. júl. 7. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem vészes. Bár még nem fejeztem be, de eddig nem volt semmi durva dolog. Annyi, hogy van sok sok matek. Ez ijesztő mindenki másnak, aki nem ezen a szakon van, ezért vannak rémhírek. Én nagyon szeretem. Bővebb infót esetleg holnap (ma) írok, de valószínűleg elfelejtem, szóval írj rám. Első félévben nekem szinte elég volt a gimis tudásom. Igaz, egy állat volt a gimis matektanárom és a determinánsokat is leadta 9.-ben (örök hála érte).
2021. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
De jó neked, hogy ilyen jól megy a matek, szintén ezen a szakon vagyok, de én eléggé megszenvedek vele, pedig én is jó voltam belőle. Írhatok privátot? Lenne egy kérdésem.
2021. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
#2, ha ezt nekem írtad (#1), akkor persze, írj nyugodtan.
2021. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!