Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a matek érettségi?

Mennyire nehéz a matek érettségi?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve miatta. A kilencedikes matek feladatokat se nagyon tudom megoldani, kb. sehol nem tartok. És nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert ebből az egy tantárgyból egyszerűen semmi nem marad meg a fejemben, nem tudok önállóan megoldani semmit, nem látom az összefüggéseket.

2021. ápr. 8. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lizzike válasza:
100%

Alapvetően nem olyan nehéz a matek érettségi középsznten, de mindenkinek vannak mumus témakörei. Én is most érettségizem majd, én a mateking.hu val néztem át a matekot, szerintem érthetőbben magyaráz a ppt, mint jó néhány tanár.

Ezen kívül forgasd nagyon a függvénytáblát! Nem tudom, sárgád van e vagy fehéred, de mindenféleképpen ajánlom egy fehêr beszerzését, minden képlet benne van, ami kellhet. Ha megtanulod értelmezni, melyik jel mit jelent, melyik típusú példáknál mit kell használni, sokkal egyszerűbb az egész.

Remélem segítettem! Hajrá!

2021. ápr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most ÉRETTSÉGI matek feladatokra koncentrálj, ne azokra, amik a tankönyvben vannak, mert eltérnek, nem az összes kell. YouTube csatorna: mateking, itt érettségi feladatsorokat old meg, egy nagyon jól magyarázó férfi. A függvénytáblát meg tényleg tudd jól forgatni.
2021. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 9. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!