Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem érdekli a tesi...

Miért nem érdekli a tesi tanárokat a gyerekek különböző tulajdonságai, erősségei, adottságai?

Figyelt kérdés

Most ezen így elgondolkodtam.

Jo oké, általánosban pl nálunk nem volt nagy dolog a tesi óra, persze csináltunk mindenfélét, néha izomláz stb de ott figyelt is a tanárnő valahogy, ha annyira nem ment valami ne eroltessük. Mármint ha én pl sose tudtam kötélre mászni, hagyta hogy létezzek a kötéllel, próbálkozzak, de nem vitatkozott hogy béna vagyok, mert tudta hogy mást jobban tudok.

Na ez gimiben totál nem így volt, nem ment valami béna vagy. Nem tudsz fekvőzni? Gyakorolj nem nehéz

Futni? Menj fuss hetvegen, szunetben.

És még van egy ket evem, de mar az elmult evekben meguntam. Egyáltalán nem figyeli a tanár hogy valakinek egyes feladatokat nem kene csinálni, többet ront, mint használ.

Van pl egy lány, aki túlsúlyosabb, és próbál is tenni ellen, dehát genetika, de tényleg próbálkozik. Na lehet 20+ kiló túlsúllyal nem kéne 4 kilómétert futattani szegénnyel mert csak tönkreteszi az izületeit.

Ilyenkre gondolok. Ez mindenhol így van? És nem pont az lenne a feladatuk, hogy segítsenek, és megszeretettsék a mozgást a diákokkal? Elismerésem a tanároknak, akik így csinálják tényleg, de nálunk (és szerintem sok helyen) néha kész görcsben megy pár ember órára (én is) mert tudja hogy az adott dolog nem megy neki, és kapja a lenéző nézést, nem kevésszer hozzászólást is a tanárnőtől.



2021. júl. 7. 08:20
 1/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
89%
Gyenge a tanárképzés, alulfizetettek, nagyon rosszak a tanítási körülmények. Kiscsoportos foglalkozások nélkül nem lehet egyénre lebontva tanítani sajnos, túl sokan vagytok az osztályban.
2021. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk mindenkit úgy kezeltek, mintha halálos beteg lenne. Semmi elvárás, max futás. A kötélre alig engedtek felmászni, könyörögni kellett.

Egyébként senki nem volt túlsúlyos vagy beteg, sőt, voltak köztünk versenysportolók is.

Borzalmasan unalmas óráink voltak. Mindezt azért, mert néhány csaj (akik szintén egészségesek voltak normális fittséggel) nem akart megizzadni tesin.

Bezzeg általánosban korrekt tesink volt. Mindent csináltunk. Ha valaki nem tudott kötélre mászni, a próbálkozásért azért kapott egy kettest.

A tanár 50 éves kövér nő létére mindent megcsinált, bemutatta a kötélmászást, fejenállást, az összes labdás feladatot, stb. Meg volt szervezve hogy mikor van játék, mi jár a hiányzó felszerelését, mikor erősítünk, minden. Alapvetően jó hangulatú órák voltak és fejlődtünk is. Azóta is visszasírom. Figyelembe vette hogyha valakinek volt valami baja pl asztmás volt és ahhoz mérten kicsivel kedvesebben osztályozta pl a futást.

2021. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is ez volt. Értékelte az igyekezetet, de nem voltál lecseszve, hogy miért nem tudsz felmászni ez van elfogadta.

Most semmi, nem megy, úgy néznek rád mintha a legrosszabb ember lennél, és látni hogy valakit néha a sírógörcs kerülget.

1: Azt hiszem neked van igazad. Plusz talán az évek alatt rájöttek, mégse tanárnak kéne lenni, vagy csak simán csökkent a lelkesedésük nekik is, amit teljesen megértek.

2021. júl. 7. 09:01
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

De nem tudom irigyelni azokat, akiket érdekli a tesi tanár véleménye. Általános felsőbe folyamat úgy jártam tesire, hogy tudtam, ha akarnék, lehetnék a legjobbak között, és ezt tudta is a tanár, de általában nem volt kedvem túlzottan megerőltetni magam, mert ígyis mindig lazán ötös voltam.

Egyébként azzal egyetértek, hogy akinek genetikából, vagy betegségből adódóan valami problémája van, annak lehetne jófejségből könnyíteni, de akinek nincs semmi baja, annak nem hiszem, hogy kellene könnyítés csak a bénasága miatt. Megértem, ha valaki nem tud fejenállni, cigánykerekezni, vagy hasonló, de a kötélmászást nem igazán. Szinte csak annyi az egész, hogy felkapaszkodsz, és lendületből felhúzod. Nekem se ment nyolcadikig, mert úgy akartam csinálni, ahogy a tanár mondta, aztán rájöttem, hogy szart ér a technikája, egyszerűbb, ha lendületből felmászok, mert tudtam, hogy nincs rajtam elég izom ahhoz, hogy ha megállok, akkor utána tovább tudjak menni.

2021. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk középsuliban a tanárnak megvoltak a kedvenc sportemberei.

Én túlsúlyos vagyok, de imádtam kötelet mászni, és tudtam is.

Első 2 évben nem mertem felmászni, mert féltem, hogy kiröhögnek-nem volt jó az osztályközösség még-, 3. évben kimaradt, viszont 12-ben felmásztam, kb 15 cm kellett volna a tetejéig,de lemásztam és kettest kaptam. 🤦‍♀️A 16 lányból hárman másztunk fel a kötélre, és ezt sem értékelte.


Amúgy tesi órán kívül aranyos ember volt, de órákon mintha egy gyengített katonai táborban lettünk volna.


Én is gondolkodtam ezen. Viszont nekik is van ilyen táblázatuk-követelmény- hogy X osztályban, Y dologra milyen jegyet kell adni. A jófej tanár letojja, és értékeli a legjobbját a diáknak, a szigorú meg a táblázatot követi.


Ált suliban is hasonló volt a táblázat szerűség, de itt a tanárunk csak arra ment, hogy legyen kész a feladat, f~lévek elején letudtuk, aztán utána csinálhattunk azt-közös megegyezés alapján-, amit akartunk, csak mozogjunk.

2021. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nincs azzal baj, hogy meg kell csinálni, de talán ne ugyanaz alapján mérjen egy versenysportolót egy átlag és pl egy túlsúlyos diákot. Kicsit figyelembe vehetnék az adottságokat
2021. júl. 7. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!