Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kaphattam "Abszolvált“...

Hogy kaphattam "Abszolvált“ státuszt ha a szakdogámat le se adtam? Sőt, a konzulens konkrétan semmit se látott belőle?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Van ahol az külön számít. Nálunk volt szakdolgozat készítés nevű tantárgy, ami feltétele volt az abszolválásnak, de ez hivatalosan azt foglalta magába, hogy írod a dolgozatot, konzultálsz, stb. Akkor is megadhatta rá a jegyet a témavezető, ha végül utána nem adtál be szakdolgozatot (pl. önhibádon kívül valami anyag még hiányzott hozzá). Esetedben nyilván nem ez van, valószínűleg nektek nem feltétele az abszolválásnak.
2021. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az abszolválás csak arra vonatkozik hogy a kellő tárgyaidat teljesítetted, a szakdoga nem lényeg ilyen szempontból
2021. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

időközben meglett a válasz:



ABSZOLUTÓRIUM MEGSZERZÉSE

Az Egyetem annak a hallgatónak, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket

és az előírt szakmai gyakorlatot teljesítette, végbizonyítványt (abszolutóriumot) állít ki. Az

végbizonyítány kiállításához nincs szükség a nyelvvizsga letételére, vagy a szakdolgozat

befejezésére, csak annak félévközi jegyének megszerzésére. A hallgató hallgatói jogviszonya ez

után abszolvált státuszú lesz

2021. júl. 8. 16:36
 4/4 xp ali ***** válasza:
Az abszolutoriumhoz nem kell a szakdoga, sem a bírálat. Az államvizsgához és ezáltal a diplomához kell.
2021. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!