Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTI-n nemzetközi gazdálko...

ELTE GTI-n nemzetközi gazdálkodáson milyen a második év?

Figyelt kérdés

Elsős voltam, és kíváncsi vagyok, mire számítsak. Amilyen tárgyaim lesznek:


Vállpü 2

Közgáz 2

Külgazdasági politika

Érveléstechnika

Üzleti jog 1


Minent magyarul tanulok.


Akinek van tapasztalata bármelyik tantárggyal, az megírná?



#ELTE #gtinemzetközi gazdálkodás
2021. júl. 9. 09:33
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi kimaradt a nemzetközii pénzügyek és gazdaságtan
2021. júl. 9. 09:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik legszopatósabb, annyiban jó, hogy nincs számvitel. Ráadásul szerintem már nem online vizsgák lesznek. Ha ők fogják tartani:

Vállpü - Deliné, Különböző DCF modellek, elejétől fogva tanulni kell, mert ha vizsga előtt kezded el tanulni, akkor 80% hogy bukó.

Közgáz - Andor, Ha ő fogja tartani, akkor kemény lesz, de nem vészes +igazságos.

Nemzetközi pénzügyek - Tarafás, a vége felé elég káosz lesz, amikor különböző összetett derivatívákról beszél.

Érveléstechnika - Zemplén, azt hiszed egy kis potyakredit/fellélegzés, de nem, borzalom. Be kell magolni a jegyzetet.

Üzleti jog nekem nem volt vészes.

Gazdaságpolitikai dolgokat Dombi tanította, sokan utálták, szerintem annyira nem vészes.

Megjegyzem ENGEM ŐK TANÍTOTTAK, TÉGED LEHET MÁR NEM, ez már évekkel ezelőtt volt.

2021. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Lenne néhány kérdésem még.


Vállpü-t elég jól ismerem az első évből kiindulva, meg Delinét is megismertem. Annyira nem rossz mint amennyire mondják, de kétségkívül sokat kell tanulni és nem a végére hagyni.


Közgáz: Sajnos nem Andor lesz, a neptun szerint Molnár Márk, bár őt nem ismerem egyáltalán.


Nemzetközi pü: Pál Tamás Erik lesz a neptun szerint. Itt igazából tudnál pár dolgot mondani magáról a tárgyról? Hasonló mint a vállpü? Számolós vagy inkább magolós?


Érveléstechnika: kár, azt hittem potyatárgy. Nekünk elvileg Forray lesz, remélem ő nem olyan szigorú.


Üzleti jogról azt hallottam, hogy elég korrektek a tanárok. Ez tényleg igaz? Valamiért nekünk egy csomó tanár fel van sorolva, nem tudom, hogy ténylegesen ki fog tanítani.

2021. júl. 10. 23:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nemzetközi pénzügyek magolós volt inkább, minimális számolás: Monetáris politika, pénzteremtés, jegybankokkal kapcsolatos dolgok, fizetési mérleg, árfolyamrendszerek, származtatott termékek.. Érdekes téma amúgy, de viszonylag nehéz zh.

Üzleti jogon nem nagyon bukott meg senki, mi Verebics Jánosnál voltunk.

2021. júl. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most leszek első éves ott, valaki adna tanácsot mely tantárgyakat érdemes angolul felvenni ha B2 szinten vagyok?
2021. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én mindent magyarul tanultam, csak arról tudok mesélni. Nekünk egyébként nem volt teljesen szabad a választás, hanem csoportok voltak. Pl. 7-es csoport csak magyarul tanult mindent, 6-os csoport csak a számvitelt tanulta angolul, 5-ös a számvitelt és még egyet, .... és az 1-es mindent angolul.
2021. júl. 12. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!