Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen rugalmatlan NAT mellett...

Ilyen rugalmatlan NAT mellett mi az értelme közoktatásban tanítani?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanárképzésen vagyok harmadéves, de már egyre fogy a motivációm a tanítás iránt, különös azután, hogy megláttam ezt a cikket a nagyobb hírportálok oldalain:


[link]


Azzal egyetértenék, hogy a tanárképzést át kellene alakítani, mert jelenleg az osztatlan képzés kb. úgy működik, hogy egyberakták a 2 tanított szak BA képzésének modulját egy pedagógiai/pszichológiai modullal, kvázi mintha az ember egyszerre csinálna meg 3 alapszakot, így olyan töltelék tárgyaink is vannak, amiknek tényleg nincs sok értelme egy tanárszakos számára (Idegen nyelv esetén: gender elmélet, nagyon részletes irodalmi tematika).


Az viszont felháborító, hogy már teljesen a NAT-hoz kell idomulnia a tanároknak. Nem azért tanulok az egyetemen 6 évet, hogy az osztályterembe belépve előadjam a gyerekeknek azt a nagyon basic minimum ismeretanyagot pl. a Horthy-korszakról, amit nekem sokkal részletesebben kellett megtanulnom. Konkrétan úgy érzem, hogy "visszább kell vennem" a tudásomból, és csak azt átadni, ami a NAT-ban szerepel, mert különben nem lenne időm normálisan leadni a többi anyagrészt, hiába van a középiskolákban hetente 4 történelem vagy idegennyelvi óra. Alapból a 45 perces tanórákat kevésnek tartom, hacsak nem úgy akar valaki tanítani, hogy frontális módszerrel ledarálja az anyagot a diákoknak.



2021. júl. 11. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

"Alapból a 45 perces tanórákat kevésnek tartom, hacsak nem úgy akar valaki tanítani, hogy frontális módszerrel ledarálja az anyagot a diákoknak."


Téged nem ennyi idő alatt tanítottak?? vagy gondoltad, kezedben a diploma, és a te ötleteid alapján rögtön átszabják a közoktatást?

2021. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A lényeg átment, azt látom. Ha nem pedagógusként dolgozol, akkor fogalmad sincs az egészről. Az, amit 45 percben lead egy olyan tanár, aki interaktív módon próbálna meg tanítani, aktívan bevonva a diákokat a tanórába, az csak a nagyon minimum elméleti anyagot tudná átadni, a többit a diákoknak kell otthon valahogy megoldaniuk, ami vagy sikerül, vagy nem.


Nekem nem volt elég a 45 perc, én otthon mindig rátanultam az alap dolgokra, rengeteg plusz anyagot olvastam hozzá, enélkül nem is lett volna olyan az érettségi eredményem, mint amilyet én szerettem volna.

2021. júl. 11. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

1.! Vegyél már vissza!Majd ha értesz hozzá, akkor szólj bele. A közoktatás át kell szabni, nem felel meg a kor kihívásainak. Politikai szándékok mentén íródott.

Ha egy tanárt a középszintű érettségi anyagára készítenek fel, mi lesz az emelt szintű érettségikkel, amelyekből min. 1 kell ma is. Nem baj, majd majd magán órán jó pénzért megtanulja a gyerek.

2021. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos manapság tanárnak menni állami iskolában rossz döntés. Az állam már jó ideje teljesen nyilvánvalóan igyekszik leépíteni a közoktatást.
2021. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Idegen nyelvi tanárképzésben indokolatlanul sok irodalom van, ezzel egyetértek, de arra kíváncsi lennék, hol tartanak külön genderelmélet kurzust, most komolyan?


Az állam tudatosan leépíti az oktatást és az egészségügyet. Az állami "szolgáltatás" a béka segge alatt van, akinek pénze van, menjen magánba. Szemmel láthatóan ez a stratégia. Ne vedd rossz néven, de mivel így a tanári pálya nem vonzó, egy csomó olyan kókler is bekerül és elvégzi, akiből aztán egyszerűen felkészületlen, nem jó tanár lesz. Az ilyenek miatt nem hülyeség, ha legalább a minimum NAT meg van szabva, hogy legalább azt a keveset ők maguk is tudják és megtanítsák. Sajnos nem mindenki olyat elhivatott és önálló, kreatív, de minőségi, hasznos munkavégzésre képes, mint te. Te viszont biztos jó magántanár is lennél. Hát ez ilyen.

2021. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5. A bekerült kóklerek nem végzik el! 18-an kezdtük a szakpárt, és csak 5-en végeztünk, úgyhogy revideálja az álláspontját, mert sértő !!!
2021. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6, Rengeteg kiváló tanárom volt, rengeteg kiváló tanáris szaktársam van, de azt nem látom, hogy a kóklerek kihullanának manapság. Ha ez sértőnek hangzik, az megint csak az oktatási politikát minősíti, nem az elhivatott tanárokat. Sajnálom.
2021. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a NAT tényleg szar szerintem is. De a kérdésed másik részére reagálva: egyértelmű, hogy neked sokkal többet kell tudnod a szakodról, mint amennyit alapesetben tanítasz. Mert mondjuk leadod az anyagot, de van egy tök jó, érdeklődő osztályod, aki feltesz hozzá ezer kérdést, amit ugye nekik érettségi-szinten nem kell tudniuk, ezért a tankönyvekben sincs benne. De neked meg kell tudnod válaszolni, különben nem vagy hiteles tanár.


Vagy máshogy közelítve meg a dolgot: még jó, hogy többet tudsz az érettségi anyagnál, különben minek kéne elvégezned a tanárképzőt.

2021. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8: A tölteléktárgyakat úgy értettem, hogy aminek semmi köze nincs az iskolai munkához és valószínűleg soha nem is lesz. Én például nem hiszem, hogy egy szakközépiskolában tanítási órán Shakespeare szonetteket fogok elemezni olyan gyerekkel, akik az iskolából kikerülve egy adott szakmában (autószerelő, rendszergazda) fognak dolgozni.



Olyat tudnék csak elképzelni, hogy az idegennyelvű tanórákba beilleszteni a szakmájukkal kapcsolatos dolgokat, amik egy külföldi munkavégzés során hasznosak lehetnek számukra.

2021. júl. 11. 13:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, neked nem arról lesz papírod, hogy autószerelő szakos fiatalokat taníthatsz angolra, hanem hogy közéliskolásokat. Ha meg humán gimnáziumban tanítasz, akkor elég valószínű, hogy érdeklődnek a Shakespeare szonettek iránt, még az is lehet, hogy szükségük is lesz rá a jövőben.
2021. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!