Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme emiatt BME GTK ra...

Van értelme emiatt BME GTK ra menni mint BGE-PSZK-pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
A BME-n csak a pénzügy+számvitel van megjelölve ugyanaz meg van jelölve a BGE-n is. Valahogy imádom a műegyetemet még ha nem is a GTK a fő benne. Jobban érezném magam ott és van akik szerint a BCE után a második legjobb gazdasági képzésben a BGE előtt egyel. Elvileg többre is tartják a BCE sek is azokat akik BME GTK sok mint akik BGE sek és bevallom ez is fontos. Nagyon is. Viszont volt bajom a gimiben is tanulással, viszont azt tudni kell, hogy a gimiben nem készültem rendesen és alapból értelmes vagyok de bőven nem éltanuló csak egy értelmesebb srác. Elvileg márpedig a BME lényegesen nehezebb legalábbis ezt mondják! Ti mit gondoltok? Kifejtenétek pár mondatban, hogy szerintetek megéri e a hírneve miatt menni oda ha félek tőle? Tudom, hogy a BME nek a mérnökök a lényegei de valamiért többre tartják a GTK-t mint a BGE-PSZK-t.

2020. jún. 26. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Kit érdekel, hogy mit gondolnak mások? Miért érdekel a BCE-sek véleménye?

Oda mész ahova akarsz, de mindenhol tanulni kell. (Az egy másik dolog, hogy hol mennyit)

Én a BME-re járok, másik karra mesterre és itt végeztem a Bsc-t is. Egy csomó tanár lelépett az ELTE-re a GTK-ról, de szerintem így is színvonalasabb mint a BGE. Ha neked az egyetem a buliról szól javarészt akkor a BGE tökéletes lesz neked, nem kell megerőltetned magad. De ott is kell tanulni.

24/F

2020. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ne mások érdekeljenek de nem tudok nem rá gondolni. Én akarok tanulni mindennap és próbálok majd minél jobb lenni de félek, hogy amiatt nem megy majd, hogy BME nem BGE. Mentális pluszt adna nekem az egyetem neve és akarnék tanulni de gimiben voltak nálam jóval okosabbak. Semmi esetre se tudok letenni arról, hogy ki mit gondol valamilyen szinten ez része az életemnek.
2020. jún. 27. 00:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha csak ez a szempont számodra akkor nyilván megéri sorrendet módosítani, hiszen semmibe sem kerül.


De én azért végiggondolnám a dolgot több szempontból is. Egyrészt, bár ezt így gólyaként nehéz eldönteni, de nézd meg a 2 szak mintantantervét, melyik szimpatikusabb számodra. Másrészt gondold végig mit szeretnél inkább kezdeni a diplomáddal. Ha számviteles irányba szeretnél menni, akkor a BGE valószínűleg jobb választás lehet, mert elég nagy rajta a fókusz, és jó is az egyetem hírneve ezen a területen. Ha pénzügy, matematika, elméleti közgazdaságtan áll közelebb hozzád, akkor én a BME-t választanám, mert ezeken a területeken azért ott komolyabb tudást tudsz megszerezni. A hírneve is valóban jobb, illetve a diáktársaság is átlagban kiválóbb, de azért ne csak ez alapján dönts.

2020. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!