Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok jelentkezni majd...

Hogyan tudok jelentkezni majd kollégiumba? (Öthalmi Diáklakások, Szeged)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudok majd jelentkezni az Öthalmi Diáklakásokba? A határidőt már láttam, de annak módját, nem. Ezen felül még érdekelne, mennyire nehéz bejutni? Mi alapján számolják a szociális pontokat, hogyan tudok akár magamnak is előre kalkulálni?

Nagyon szívesen várok személyes tapasztalatokat is a kollégiumról. Miért ajánlanád? Miért nem? Mennyire lehet "otthoniasítani"?

Esetleg, ha a 2021/2022-es tanévre te is oda jelentkeztél, írj nyugodtan. :)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 14. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Miután felvettek, Moduloban (egy egyetemes felület, ahol főként kérvényeket lehet adni) kell majd egy űrlapot beadni. Ott kell minden adatot, papírt stb. megadni a szociális helyzetedről, és ezzel együtt tudod megadni a jelentkezést a kollégiumba. Nem külön a koliba kell majd jelentkezni, hanem olyan lesz, mint a jelentkezés az egyetemre, a lehetőségek közül kell választani. De miután felvettek, az egyetem küld majd levelet, abban ezek le lesznek írva, szóval még nem vagy elkésve. :D


Én sajnos nem vagyok koleszos, csak egy barátomtól tudom ezeket, ezért a többire nem tudok válaszolni.

2021. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Jó koli, olyan, mint tényleg egy albérlet, csak olcsóbb. Hárman vagytok egy lakásban (de jobban elfértek, mint más kolikban), viszont kint van a város legszélén, szóval, ha valamiért be kell menni a városba, az elég macerás, mert fél(?) háromnegyed óránként jár a busz. Másik opció, hogy gyalogolsz.
2021. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Továbbra is várom a tapasztalatokat. :)
2021. júl. 19. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Mennyire vagy közösségi ember? A másik kérdés, hogy milyen karra/szakra fogsz járni, bizonyos karoknak külön kolijuk van, ők nem is nagyon mehetnek máshova. A jelentkezés, igen, a modulon lesz, de csak miután felvettek, nem fogsz lemaradni semmiről. Nem tudom, hogy tervezel-e gólyatáborba menni, oda is érdemes, mert ott is lesznek tájékoztatók, és az is hasznos lehet. A többit előttem leírták, azt, hogy mennyire lehet otthoniasítani, nem tudom, hogy érted. Általában szabályozva van, hogy mit lehet ésa mit nem vinni a szobába, többnyire saját cuccokat vihetsz, de pl. nagy teljesítményű elektronikai eszközöket (mikró, szendvicssütő, rezsó), nem nagyon szeretik, illetve ezek egyrészt vannak, másrészt, meg ugye tűzveszélyesek, de ez is kolifüggő, hogy hol veszik kevésbé hol jobban szigorúan. A pontrendszerről mindjárt belinkelek egy tájékoztatót.


Itt mindent megtalálsz a koliról: [link]



A pontozásról, meg egyebekről pedig itt találsz infókat: [link]


Sajnálom, hogy a másik válaszom nem volt annyira segítő, de nem értem azokat, akik lepontozták, a kérdésre válaszoltam, mi volt a gond vele?

2021. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

TTIK-ra jelentkeztem. Igazából nincs semmi bajom az emberekkel, csak azt nem szeretem, ha nagyon sokan, nagyon össze vannak zsúfolva. Szerintem a kolival nem lenne bajom.

Köszönöm, hogy kitértél a háztartási gépekre, az sokat segített. :D

Az otthoniasítás alatt olyanokat értek, hogy például falat mennyire lehet díszíteni, vagy mondjuk tehetek-e fel naptárat, órát vagy bármit, amitől a fal nem sérül. Gondolok itt még például öntapadós akasztókra. Vagy hogy szobanövényeket, fűszernövényeket esetleg lehet-e tartani?

A gólyatábort semmiképp nem hagynám ki.

Nem én pontoztalak le, számomra mindenképp hasznos volt, és úgy is pontoztam.

Szóval még egyszer köszönöm a linkeket és a többit. :D

2021. júl. 20. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább írok privátban, mert itt nem szeretik a válaszaimat. 🙄😑
2021. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!