Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti felnőttoktatásban milyen...

Esti felnőttoktatásban milyen az élet? Munka mellett mennyi időt tudtok ráfordítani a tanulásra, és az elegendő?

Figyelt kérdés

Sajnos régebben egy rossz élethelyzet miatt félbe kellett szakítanom a gimnáziumi tanulmányaimat, kitanultam egy számomra kedves szakmát és dolgozni kezdtem.

Azonban mindig nagy terveim voltak, szerettem volna későbbiekben egyetemre/főiskolára menni.

Most elhatároztam magam, hogy az álmaimnak nem szabok többé határokat.

Volt, aki esti gimnáziumi képzésről ment tovább felsőoktatásba?

Munka mellett, mennyi időt szántatok rá?

Milyen volt a hangulat, más mint a nappali oktatásban?



2021. júl. 15. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Először is gratulálok az elhatározás mellett! Én is elhatároztam magamat 1,5 évvel ezelőtt és azóta meg sem állok!

Másodszor pedig én is jártam estire. Munka mellett csinálta a legtöbb osztálytársam, és úgy jártak be ahogy tudtak, valaki nem jött be nem volt probléma. Nekem addig nem volt munkám, nem tudtam elhelyezkedni. Most van, és szeptembertől én is meló mellett fogok két évig iskolába járni estin remélhetőleg. Megterhelő lesz biztos, de hát a céljainkért tenni kell, sokat. Én ezeken felül még itthon is tanulok, még ilyenkor nyáron is. Emeltezni akarok, és nyelvvizsgát, szóval egy nap sem maradhat ki tanulás szempontjából.

Lehetséges esti gimiből egyetemre menni, de szólj a tanàraidnak, hogy te ezért jöttél! Mert másképp sokat nem fognak veled sem foglalkozni, a kettest felírják, leírod és àtrugdosnak. De te mondd meg, hogy mit szeretnél, és veled igenis foglalkozzanak!

Esti egyébként sokkal lazább, egészet jobb a nappalinàl csak felnőttek vannak szinte, nem piszkàl senki senkit, nem vihog mindenki azon, ha valaki befingik az órán, stb. Végre én is emberek között éreztem magamat estin, nem pedig agyhalott állatok között. Tudom ajánlani. Viszont becsületesen járj be, és tanulj, különben nem lesz értelme csinálni! Ha nem is mindennap tanulsz, de amennyit tudsz szànj rá otthon is, mert amit iskolában tanultok az nem lesz elég valószínűleg maximum a ketteshez. Sok sikert!

2021. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet jutni estiről is egyetemre,ám nagyon oda kell tenned magadat.


Mert ott a tanarok is csak ledaráljak a tananyagot és mennek is tovább a dolgukra.

2021. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyetem (mármint milyen szak) lenne a cél, kérdező?
2021. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!