Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia emelt érettségi(irásb...

Biológia emelt érettségi(irásbeli) elegendő elsajátítani a Nagy Etele által írt Biológia Érettségi Összefoglalót ?

Figyelt kérdés
Ha esetleg volt olyan aki, ebből tanult vagy ebből is az emelt biológia érettségire sokat segítene,ha megosztaná velem a tapasztalatait. Vagy ha esetleg másfajta könyvet használtatok és jó volt, az is sokat segítene nekem. Köszi szépen :)

2020. dec. 25. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Igen az teljesen jó könyv az érettségire.
Más könyv inkább
Más könyv is de az is jó
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én használtam és nagyon szerettem, összeszedi a lényeget, viszont van amit kihagy. Én a mozaikos tankönyveket olvastam ki, az elég részletes és "összefoglalóként" használtam ezt. Nagy Etelének barátibb a nyelvezete és tényleg jó, viszont jó ha olvasol mellette mást is.

Valamint írásbelire nagyon jó gyakorlás, ha az előző évi feladatsorokat töltögeted,általa megismered a kérdéstípusokat, így érettségin már arra lesz ráállva az agyad.

Nekem ezzel a két könyvvel nagyon jól sikerült az emeltem.

Szóbelire pedig a 130 tétel biológiából nagyon hasznos.

2020. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen.:D De akkor a sima mozaikos tankönyvekre gondolsz amúgy?
2020. dec. 25. 14:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak mert ilyen érettségis tankönyvek is vannak azért kérdezem
2020. dec. 25. 14:26
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen a biológia 10,11,12. Az érettségisek is megvoltak, azokból is olvastam, de nem az egészet, az nekem nem adott többet hozzá mint a többi könyv, amiket említettem.
2020. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm :)
2020. dec. 25. 15:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Csak kiegészíteni fogom az 1. választ (mert az nagyon jól leírja lényeget): Nagy Etele összefoglalója jó, lényegre törő, alapos. (Nem véletlenül: a saját érettségijére készüléssel kezdte írni, aztán tovább csiszolta egy nagyon értelmes, okos fiatal!)

De nem tankönyv - így nem összefüggő tananyagot ír le, hanem a követelmények alapján rövid szócikkeket közöl. Tehát kb. olyan, mint egy kis enciklopédia.

Ahhoz, hogy megértsd, átlásd és alkalmazni tudd az anyagot, kellenek az összefüggések, melyeket könnyebb megtalálni nagyobb egységeket leíró szövegekben. Gál Béla tankönyvei jól illenek Etele összefoglalójához.

Szerintem is érdemes őket együtt használni.

Sok sikert a felkészüléshez (és BÚÉK)!

(egy biológiatanár)

2020. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm és BÚÉK!😁
2020. dec. 26. 17:07
 8/13 anonim válasza:
Szia! Én is a Mozaikos tankönyveket ajánlanám a felkészülésre, szerintem nagyon jó tankönyvek, minden bennük van ami szükséges egy jó emelthez, és könnyen is lehet belőlük tanulni. Én csak mozaikosból tanultam, és egész jól sikerült az írásbelim.
2020. dec. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
130 tétel???? Én is biosz faktra járok,de ez komoly ez a 130 tétel??
2021. jan. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez egy könyv ami 130 db próbatételt tartalmaz. Tehát nem ez lesz az érettségin, ez gyakorlásnak jó a szóbelire.
2021. jan. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!