Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Infós alapra milyen mesterképz...

Infós alapra milyen mesterképzést választanál, ha a lehető legegyszerűbbet keresed?

Figyelt kérdés

Dolgozom, igazából csak azért csinálnám, hogy legyen.

Azt a mesterszakot keresem infó vonalon, ami a lehető legkevesebb energiabefektetést igényli. Melyik lenne ez?

Budapest a város és levelezőn végezhető legyen.



2021. júl. 16. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyik sem könnyű. Szerintem ne a könnyedséget keresd, hanem azt, hogy mivel szeretnéd alkalmazni valamint vegyíteni a tudásod az informatika mellett. Legyen az a gazdasági része a dolgoknak vagyis gazdinfó, a mérnökisebb dolgok mérnökinfón, vagy a profinfó ahol az elmélet és a matekosabb dolgokon van a nagyobb hangsúly. Én a proginfót alapból így kizárnám, mert keveseket köt le az elméleti rész a dolgok mögött.

Az, hogy gazdinfó vagy mérnökinfó MSc, te döntsd el.


Szerintem a kiszemelt egyetemen nézd meg a tantárgyakat és a specializációkat, és akkor egyúttal tanulj azt ami érdekel téged a munkádon kívül.

Egy ismerősöm alapképzésnél volt így, hogy a munkahelye kérte a diplomát, és akkor mérnökinfó helyett ment általános iskolai tanárnak informatikai szakiránnyal, mondván hogy az a legkönnyebb hasonló területű főiskolai végzettség.. Azóta sem mosta le magáról és a mai napig is tanít, valószínűleg már sosem fog versenyszférában dolgozni.

Szóval semmiképp se muszáj alapon dönts, jó az ha egy picit érdekel amit tanulsz majd.

2021. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!