Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Származik-e bármi hátrányom...

Származik-e bármi hátrányom abból, hogy nem megyek el a Miskolci Egyetem gólyatáborába?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl társasági ember, az alkoholt gyűlölöm, szóval úgy döntöttem, hogy nem megyek a gólyatáborba. Azon kívül, hogy nem fogok ismerni bárkit, származni fog-e bármi hátrányom vagy kimaradhatok-e bármilyen fontos információból?

2021. júl. 17. 01:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Fontos infokból nem maradsz ki, de a társasági eletedre rámehet eleinte. Ott szoknak össze kialakulnak a klikkek. Utána még nehezebb bemásznod, arról nem beszélve,hogy valamiért sosincsenek jó véleménnyel arról ha valaki kihagyja.
2021. júl. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
nem, én sem mentem el el, mert ez nem az én világom. Egyet ne felejts el,mindig add önmagad, ha nem szeretnél elmenni, ne menj:)
2021. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen hátrányod nem származik belőle, a fontos infókat nem a gólyatáborban közlik
2021. júl. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
81%
A hagyományőrzést nem mutatják meg neked, de szaktól függően lehet hogy előnyödre, lehet hogy hátrányodra válik majd
2021. júl. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, eddig 3 képzést végeztem el, 3x hagytam ki a gólyatábort és sosem volt gond, hogy legyenek barátaim vagy hogy minden infót megtudjak. :)

Igen, mások tudnak odamenni valakihez az első nap, de max az első 1-2 hétben látszik ez. Én eddig mindig összehaverkodtam pár emberrel az első napon. Lesz más is, aki nem megy a gólyatáborba meg igazából lesz miről beszélgetned, érdeklődnöd legalább. Ha nem akarsz, ne menj!

2021. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
99%
Nem fog hátrányod származni belőle. Két gólyatábort is kihagytam, mert úgy éreztem nem nekem való. A fontos infókat ugyanúgy megtudtam (orientációs napon, facebookos gólyacsoportból, egyetemi honlapról). Az első hetekben pedig még mindig össze lehet barátkozni bárkivel, senkit nem izgat túlságosan, hogy ki volt vagy nem volt gólyatáborban.
2021. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Igaz, én a BME-re járok, de itt a tankör fele nem volt. Szerintem nem lesz emiatt semmi gond, ha amúgy tudsz barátkozni az első hetekben, és nem vonulsz el mindenkitől. Ja meg nálunk a tankörbe osztás (és kolis szobafoglalás) a gólyatáborban történt meg, és facebookon vették fel a többiekkel a kapcsolatot, szóval legyen felismerhető facebook accountod.
2021. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Én nem mentem el a gólyatáborba, mert azt gondoltam nem érezném ott jól magam. Nálunk a gólyatábor az gyakorlatilag egy hosszú buli volt és ugyan elvagyok emberek között, iszok alkoholt, nem is ítélem el az ilyesmit stb., de a buli-zene-tánc nem az én világom, gondoltam akkor minek menjek. Én utólag megbántam, hogy nem mentem el. Ugyan fontos információkról nem maradtam le, de utána nem ismertem senkit az egyetemen és nálunk ez nagyon furán alakult… Ugye azt szokták mondani, hogy úgyis kialakulnak a barátságok, megismeritek egymást, több emberrel találkoztok, mindenki megtalálja a saját társaságát stb., de nálunk az egyetem alatt egyáltalán nem változtak a kapcsolatok és az első napon látható kis klikkek kitartottak egészen az egyetem végéig. Ezek közé pedig az is beletartozott, akik a gólyatáborban ismerték meg egymást (meg ugye voltak akik barátok voltak, egy gimibe jártak, egy városból érkeztek stb. és korábbról így ismerték egymást.). Úgyhogy mindig mindenki a saját kis társaságával járt mindenhova, egymás mellett ültek, együtt dolgoztak a csoportfeladatokon, egymás között mindent megbeszéltek, megosztottak egymással minden infót, jegyzetet stb., és aki egyedül volt az ebből a szempontból picit megszívta. Egyetlen egy lánnyal lettem jóban (de vele is inkább csak az egyetem kapcsán és pl. nyaranta mindig eltűnt, nem lehetett elérni, nemhogy találkozni stb.), de amúgy mindig csak úgy hozzá kellett csapódnom valakikhez, nekem senki nem adott jegyzetet, nem ült le mellém senki, soha nem hívott senki sehova stb. és nekem kellett próbálkoznom, csak arra a már kialakult társaságok nem voltak nyitottak. Nem csak én jártam így, igazából aki egyedül jött egyetemre, az nagyjából így is távozott. Viszont azt tapasztaltam, hogy nálunk a szakon tényleg nem volt semmiféle közösség és pl. nem voltak közös programok, nem osztottuk meg egymással a jegyzeteket, nem segítettünk egymásnak stb., de azért szerintem szerencsére nem ez a gyakori és remélem vannak ennél pozitívabb, befogadóbb, segítőkészebb évfolyamok is.
2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Én nekem annyi "személyes" példám van, hogy anno a bátyám nem akart elmenni, utána meg hazajönni...

Szerintem megértik már 2021-ben ha nem akarsz inni nem iszol, viszont ha kolis leszel menj el, mert tényleg rengeteg emberrel ott ismerkedsz meg, barátságok kötődnek. Persze teljesen te dolgod, de 3-4 évet úgy leélni hogy nem vagy társasági ember és alig szólsz a másikhoz elég rossz tud lenni.

Márcsak azért is ha segítség kell egy haverhoz előbb ugranak mint egy csendes valakihez...

2021. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
98%

"sosincsenek jó véleménnyel arról ha valaki kihagyja"



Mindenki magasból leszarja ott vagy-e. Két egyetemet végeztem el, egyszer se voltam "gólya" és a szatársaim 90%-át nem is ismertem.


Szóródik a társaság, a zöme ,kihullik még az első évben.

180-an kezdtünk, abból 5 év múlva 23-an diplomáztunk.

Ezek nyers számok.

2021. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!