Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József Gimnázium...

Eötvös József Gimnázium Budapest vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg jót hallottam erről a suliról, és nagyon szimpi, csak kicsit elbizonytalanít, hogy elvileg elég nehéz bejutni és a rangsor szerint is iszonyat elől van. Nem túl nehéz suli? Nem kell irtó sokat tanulni? De persze ezek mellett az egész suliról is érdekelnének vélemények (közösség, tanárok, oktatás, programok, környék...) Valamint az angol-németes osztályba mennék, és ezzel kapcsolatban nem találtam meg a honlapon hogy ez hogy van. Az osztály fele angol a másik fele németet választhat első nyelvnek? És melyiket kezdjük haladóról és melyiket kezdőről?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!



2021. júl. 18. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Ajánlom az oldalt, ha véleményeket keresel: [link]

(Meg nézz szét itt, gyakorin is.

Az, hogy mennyit kell tanulni tanulója vállogatja. Nem mindegy, hogy milyenek az eredeti képességeid, a szorgalmad, milyen jegyekre törekszel, stb.

Másrészről viszont nyisd már meg kérlek az Eötvös oldalát és görgesd át az a felvételi tájékoztatót, mert benne van, hogy nyelvi előkészítős osztályból kettővel rendelkezik (0007 és 0008-as tagozat) és attól függ, hogy melyikre jelentkezel, abból indulsz kezdő szintről (haladón tanulod a másikat oda B1-es szintű tudás kell minimum).

Végezetül pedig 200pontból kell 180-185pont a bejutáshoz, ami egy laza 90 pontos központit jelent (ha max pontos a bizid és a szóbelid sikerül 50pontra, ami megint ki tudja, hogy összejön-e) . Így ha nem lesz 90közeli (szerintem min a 85pont), akkor nem éri meg megjelölni az iskolát, mert nem kerülsz be. Ezt csak azért írom, mert volt már olyanra nem egy példa hogy 70ponttal (ami szerintem nem számít már kevésnek) ilyen szintű sulikat jelöltek meg, majd mivel nem vették fel sehová, így ment olyanba, ahová a 30pontos is bejutott :)

2021. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Azt bizony jól hallottad, hogy iszonyat nehéz bekerülni. Egyébként a nyelvi osztályokhoz középfokú nyelvtudás kell első idegennyelvből, amit nyelvvizsgával sem lehet kiváltani. És ugyan a nyelvi osztályokba kevesebb pont kell, mint pl matekra, de engem tavaly matekra még 88 pontos felvételivel se hívtak be szóbelire.
2021. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Végzős Eötvösös vagyok, szerintem nyugodtan jelöld meg akkor is ha nem 90 pontot írsz, ismerek olyanokat akik 85 ponttal jutottak be (és maxos szóbelivel), szóval érdemes megpróbálni. Ha valaki figyel órán és belefektet nagyjából annyi tanulást, mint egy Madáchos vagy Apáczais, akkor simán elérhető egy 4,7es átlag is. (Én nem vettem túl komolyan az első két évemet, így 4,2es átlagom volt, de tényleg csak pár óra kell egy nap ahhoz, hogy jó tanuló legyél.) A versenyistálló jelenséggel a 4 év alatt egyszer sem találkoztam, senki nem hajtott minket, senki nem kényszerített minket, hogy menjünk versenyekre. Ajánlották és ha valaki kiváló volt egy tantárgyból, akkor külön is felkészítették mondjuk OKTV-re, de ezt a diák kezdeményezi. (Azért jól néz ki az egyetemi felvételiben egy OKTV helyezés.) Ha van kérdés, nyugodtan keress meg privátban:)
2022. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!