Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen mennyire...

Orvosi egyetemen mennyire fontos a fizika?

Figyelt kérdés
Most megyek 10.be,ez azt jelenti, hogy már csak ebben az évben lesz fizika. Általánosban és gimiben is sikerült olyan tanárokat kifognom, akik nagyjából semmit sem voltak hajlandóak tanítani, így a fizika tudásom a nullával egyenlő. Viszont ha nem olyan fontos, akkor nem vesztegetném rá az időmet.

2021. júl. 20. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Van biofizika első évben, de teljesen ráérsz annak idején megtanulni.
2021. júl. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kémia sokkal fontosabb.
2021. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megszakadnod benne gimiben, de azért nem gond, ha odafigyelsz órákon, mert fontosak lesznek az alapok. Szegeden, ahogy hallottam másoktól, a fizika kb. tölteléktárgy, én a SOTE-ra járok, és nekem nehéz volt a biofizika, sokan szenvedtek is vele, de ha nem adod fel, akkor abszolút teljesíthető.
2021. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy nem kell aktívan tudni a fizikát, mert nincs olyan tárgy a biofitikán kívül, ellenben érteni nagyon is kell, hisz az az alapja az élettannak, ami pedig onnantól minden klinikai tárgyhoz fog kelleni.
2021. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Melyik orvosi? Pécsen nem fogsz sokat szívni a Biofizzel, mert jófejek és jól le is adják az anyagot, a Bikémmel annál inkább, mivel ahogy hallottam, jól bekeményített az Intézet. Élettanhoz és Kórtanhoz jól fog jönni a Biofizika, ahogy az előző is írja.
2021. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem fontos annyira, hogy indokolt legyen a fizika érettségi elfogadása a kémiával szemben. Nem is értem miért van így.
2021. júl. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 A bikémre nagyobb hangsúlyt tesznek, de tele van az orvostudomány fizikával. Légzés, keringés, élettan, kórélettan, radiológia, stb.
2021. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

#7

Kémia sokkal fontosabb szerintem. Sok ismerőstől hallom, hogy akik fizikából érettségiztek, és 10.-ig tanultak kémiát nagyon szívnak.

2021. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok:

#8

Ennek kb. elsőben van jelentősége. Összességében, így most már diplomával a kezemben elmondhatom, hogy a fizikára sokkal nagyobb szükség van az egyetem során. Az élettannal nagyon szenvedtem eleinte, hisz nem volt közöm a fizikához sok-sok éven át. (Én is kémiával mentem egyetemre). Pedig rettentően alul van becsülve, kell a légzés-keringés megértéséhez nagyon is.

2021. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek eros alapjaid, az biztos.
2021. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!