Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemen tovább tanulás ?

Orvosi egyetemen tovább tanulás ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Elsős vagyok egy egészségügyi szakgimnáziumba és , ha minden jól megy tovább szeretnék tovább tanulni orvosi egyetemen. Na most csak az a probléma , hogy ugye emelt szintű érettségit kell rakni biológiából és lehet választani , hogy fizika vagy kémia . Van rendes bioszunk igy ezzel nem is lesz probléma , de fizikánk nincs rendes. Össze van vonva egy biológia szerű tantárggyal ezért fizikán csak elméletet tanulunk. Az lenne a kérdésem , hogy , ha majd a jövőben szeretnék fizikából emelt szintű érettségit rakni ,esetleg megtehetem valahol máshol ? (más iskolában esetleg ).A válaszokat előre is köszönöm!

2020. jún. 17. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

*érettségit tenni

Az emelt szintű érettségik nagyon gyakran nem a saját sulidban vannak. Szóval persze, máshol is megcsinálhatod, illetve ha nem tartod elégségesnek az oktatást, akkor érdemes magántanárhoz is járni. Hajrá!

2020. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TCA válasza:
Úgy tudom, az emelt szintű érettségi központi, mindenki ugyanazt írja, és nem a saját tanáránál vizsgázik. Legalábbis amikor bejött ez a rendszer, akkor még így volt.
2020. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségit mindig más suliban írod. Miért pont fizika? A kémia szerintem sokkal jobb.


Emelt fizika szóbelin van gyakorlat méergetni kell műszerrel meg levonni a következtetéseket stb. Ha nincs gyakorlatotok, hogyan használod a műszereket majd?

Emelt kémia szóbelin is van kísérlet viszont nem is mindig elvégzendő, simán be lehet "magolni".


Húgom is szakgimis és nekik pl nem is lehet faktot választania. A magántanár meg egy vagyon. Nekem annó heti 12.000 volt a kémiatanár, heti 16.000 a biosz. Szerintem menj át egy gimibe. Ha majd eljön az érettségi, akkor fogsz rájönni mennyire szívás a szakgimi. 7 tárgyból kell vizsgáznod abból 2 emelt. Brutál sok,pont mire írnád a bioszt, kémiát addigra már kocsonya lesz az agyad. Ellenben egy gimiben csak 6 tantárgY van, mert 5. Az választható nekünk nem ... És egy jobb gimiben le tudsz érettségizni nyelvből 11.be, és így máris csak 5 vizsgád van.

2020. jún. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szakgimiben nem biztos, hogy felkészítenek az emelt érettségire. Így magánúton kell megoldanod a felkészülést. Az emelt érettségi szinte mindig egy másik iskolában van idegen tanárokkal.


Arányait tekintve több diák kerül be az orvosira gimnáziumból, mint szakgimiből. Javaslom, hogy egy gimnázium biológia kémia tagozatát célozd meg! (Például Apáczai, Eötvös, stb.)

2020. jún. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!