Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem Informatika...

Debreceni Egyetem Informatika kar programtervezőin minek köszönhető a ponthatár emelkedés?Esetleg kezd nőni a színvonal?

Figyelt kérdés
Olvasva a véleményeket nagyjábol 5 éve mindenki szidte hogy mennyire gyenge debrecenben az informatika okatatás azonban mostanában egyre több jó értékelést olvasok esetleg ennek köszönhető az emelkedés?

2021. júl. 23. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Én azt mondanám, hogy tavaly nagyon kevesen jelentkeztek és emiatt most nagy az emelkedés.

Plusz azt vettem észre, hogy pesten sok helyen volt emelés, így ha valaki beadta pestre, de onnan lecsúszott, akkor bejut valahova máshova (esetleg debrecenbe) ahol megint emelkedik a ponthatár mert azok viszik a sor elejét, akik évekkel ezelőtt még máshol lettek volna.

De az is lehet, hogy most könnyebbek voltak az érettségik és emiatt magasabbak mindenhol a pontok. (Vagy akár azt is, hogy ezt az évfolyamot nem zavarta a covid és sikerült úgy teljesíteni mint a 2019es évfolyamnak)

2021. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan egyetemi szak, ahol egyik évről a másikra hirtelen emelkedne a színvonal. Ilyesmihez ugyanis az oktatói állomány kiöregedés miatti lecserélődése és jobb oktatók munkába lépése kell, ami általában évtizedes léptékben végbemenő változás. Ha tehát egy egyetemi szakon mondjuk 3 éve rossz volt az oktatás, akkor szinte garantált, hogy most is körülbelül ugyanolyan rossz. (Mindezt általánosságban írom, nem ismerem a debreceni informatikus képzés színvonalát.)
2021. júl. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok konkrétumot de vannak elképzeléseim:

1) Többen jelentkeztek az ELTE-re és DE-re az átlaghoz képest

2) Akik 2020-ban nem felvételiztek lehet idén próbálkoztak meg vele

3) A 2021. májusi emelt informatika érettségi kifejezetten könnyű volt. De ha valaki matekból csinálta az emeltet, az sem volt túl brutális állítólag. (én matekból közepeztem de jártam fakultációra)

2021. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!