Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE programtervező informatikus szakáról?

Figyelt kérdés

tanárok, oktatás minősége, kollégium, lehetőségek, pozitívak, negatívak... illetve, hogy alapból kell-e tudni programozni vagy ott mindent az elejétől kezdenek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jan. 2. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanárok:

Vegyes, de érezhető többségében vannak a jó tanárok. Legtöbbjük az e-mailekre 1 napon belül válaszol, de értelmes időpontban akár szinte azonnal. Persze mint mindenhol, itt is vannak erős kivételek, őket itt nem írnám le, felsőbbévesektől majd idejében megtudod :-)


Oktatás minősége:

Hát... khm. Ha tanári szempontból nézzük, akkor jó, mert többségében az van számonkérve, ami leadva, illetve a tantárgyi követelmény legtöbbször teljesítve van.

Ami a nagyobb probléma maga a tantárgyi követelmény. Az első két félévben általában azok is unatkozni szoktak, akik 0 programozási tudással jönnek, annyira alacsony a szint. Ez a továbbiakban sem lesz feltétlen jó, programozás terén sajnos nagyon le van maradva a tanterv, rengeteg dolognak utána kell nézned magadtól (nem az egyetemhez, hanem majd munkábaálláshoz), és legtöbbször azt is még munka megtudni, hogy egyáltalán mit vár el a piac. Mert sajnos elég kicsi az a rész amit tanulsz, és amit elvárnak.


Kollégium:

Megítélés kérdése. Én például a szénné átkozott Nagytétényi úti koliban is jól éreztem magam, de rengetegen a Hilton elnöki lakosztályára számítanak...


Programozni pedig a legelejétől kezd a szak, talán túlságosan is, és túlságosan lassan... de ez egyéni vélemény, szóval ha azt sem tudod milyen programnyelvek léteznek, hogy néz ki egy programkód, vagy, hogy miféle feketemágia ez, nyugodtan gyere akkor is. A matekos előfeltételi igény sokkal magasabb. Nem tudom hol állsz épp tanulmányaiddal, de emelt matekra készülj, és ami van, az stabilan legyen meg.

2015. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Az unatkozást programozási részre értsd, a matematika rész miatt annyira nem fogsz unatkozni :-D
2015. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! Milyen nyelven programoznak? Elég alapnak az a matek amit középiskolában emelt matekon tanulunk (határérték, deriválás, R-integrál)?

Illetve lesz majd lehetőség a kollégiumban vagy a suliban majd órák után a számítógépeken megcsinálni az infó házikat vagy be kell szerezni majd egy PC-t vagy laptopot?

2015. jan. 2. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Könyvtárban lehet megtűrnek egy darabig, de azért jézusom mégiscsak infó szakra mész, hajnali kettőkor amikor a saját projectedhez megjön az ihlet nem programozhatsz a szobatársad gépén.
2015. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem:)
2015. jan. 2. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapnak az emelt matek tökéletes, amit nagyon kell tudni (az elején) a gyökös illetve hatványazonosságok, meg a szögfüggvények. De emelt matek jó, de legyen annyira stabil, hogy álmodból felkeltve is menjen.


A lágymányosi campuson létezik a kari nagy számítógépes laboratórium (vagy valami ilyesmi szép neve van :-D), rövidebb nevén Lovarda. Kb. 100 gép, általában működnek is, ha épp nincs ZH, akkor napközben be tudsz oda menni.

Kollégiumokban nem vagyok 100%-os, de ha van is ott gépterem a fejlesztőeszközök valószínűleg nincsenek telepítve így sokat nem érsz velük.


Programozási nyelvek:

A két fő irány a Java, illetve a C++. "Mellékesként" Haskell, Clean, és Ada van.


Saját PC vagy laptop elengedhetetlen. De nem kell többszázezres gép, egyetemen sem azok vannak. Ha kollégista leszel mindenféleképp (ezesetben inkább laptop), de ha nem, akkor sem árt ha van egy olyan gép amit szó szerint bármikor használhatsz.

2015. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!