Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 30 evesen lehet meg belolem...

30 evesen lehet meg belolem tanar vagy mar tul idos vagyok hozza?

Figyelt kérdés

Minding is erdekelt ez a szakma es szeretek gyerekekkel foglalkozni, habar azt is tudom hogy sokszor ez kihivassal jar.

Sajnos csak szakmam van es nem tulzottan vagyok tisztaba az oktatasi rendszerrel.


2021. júl. 26. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenképp kell érettségi ahhoz, hogy egyetemre felvételizz. Aztán maga az osztatlan tanárképzés elég hosszú, 5+1 év a középiskolai tanári (az utolsó év hosszú gyakorlat).


Ha ezt akarod csinálni, sosem késő. Van olyan ismerősöm, aki bőven a húszas évei végén érettségizett le estin, utána ment egyetemre (igaz nem tanárnak, hanem gyógypedagógusnak), azóta is gyerekekkel foglalkozik.

2021. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt majd' elfelejtettem, hogy az egyetem nem könnyű, a fizetés meg elég siralmas.
2021. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Sosem késő tanulni.

Én 37 vagyok.

Szeptemberben kezdem az egyetemet, már van egy diplomám.

Jelenleg pedig egy okj-t csinálok.

2021. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Mire gondolsz pontosan?Kell egy érettségi ha jól értem 3éves képzésed van ugye? Szóval érettségi. Már kell egy emelt érettségi is amit akár a kötelezőkből is csinálhatsz. Ha van még nyelvvizsgád az plusz pontokat jelent meg azt is meg kell nézni hogy kapsz e plusz pontot azért hogy már van egy szakmád. Ezek alapján vesznek fel vagy államira vagy fizetősre. Azon belül pontosan én sem tudom, szerintem tanító lehetsz egy alapképzéssel de ezt ne tőlem kérdezd mert ezen belül nekem is homály.


Ha szereted a gyerekeket türelmes vagy fel vagy rá készülve hogy otthon is olykor elöntenek a javítani valók és szeretsz magyarázni akkor igazából csak elkell végezni a sulit ami nem elvégezhetetlen. Szerintem még simán csak ambíció kell önbizalom. Az sose tartson vissza h "öreg vagyok én már ehhez". Ha most neki látsz 5 6 év és taníthatsz

2021. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Es ha mondjuk elvegeznem hogyan tudnek ugy munkat talalni hogy nincs tapasztalatom?

A masik ami erdekelne az az idegenvezetoi allas. Arrol esetleg tudtok valamit?

2021. júl. 26. 22:48
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Tanárhiány van úgyhogy felvennének. Én legalábbis ezt tapasztalom. Huh idegenvezetői.. nyelvvizsgák mindenképp de hogy milyen végzetség kell engem is érdekelne
2021. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
A koronavirus okozta gazdasagi helyzetben nem erdemes idegenvezetonek tanulni, soha nem lesz vele munkad. Inkabb tanarnak tanulj!
2021. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nyelveket nagyon konnyen tanultam meg az iskolaban de a matematika nem ment, ez jelenthet Gondor a kepzes soran?
2021. júl. 26. 22:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha alsós tanító akarsz lenni nem okoz gondot.
2021. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor leérettségiztél, méghozzá a jelenlegi szabályok szerint 1 tárgyból emelt szinten kell, a felvi.hu-n kell rákeresni a levelező képzésekre. A kétszakos tanári képzések 5 évesek, a tanítói 4 év. Mit akarsz tanítani? Az egyetemre februárban kell jelentkezni, előtte kb decembertől írják ki a meghirdetett szakokat. Van önköltséges, tehát fizetős illetve államilag támogatott, tehát ingyenes, a felvételi pontszámod függvényében. Lehetséges, hogy addigra életbe lép a nyelvvizsga-kötelezettség is.

[link]

2021. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!