Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Kisebb sorszámú jelentkezésre...

WidowmakerButt kérdése:

"Kisebb sorszámú jelentkezésre nyert besorolást" Ez mit takar pontosan? Tudok jelentkezni erre is ha inkább ezt szeretném tanulni?

Figyelt kérdés
Megnézegettem a kérdéseket ehhez fűződően, de úgy döntöttem hogy inkább megkérdezem a biztonság kedvéért. Szóval lényegében ez annyit jelent, hogy ugye felvettek egy másikba amit nagyobb prioritással jelöltem. Tehát akkor én most a másodikra nem is tudok jelentkezni, ha én úgy döntök hogy inkább azt szeretném tanulni?

2021. júl. 27. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. De a felvétel nem jelenti azt el is kell kezdened ott tanulni. Ha nagyon nem tetszik jövőre már a jót jelölöd meg elsőnek.
2021. júl. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már rég lezajlott a jelentkezés, beleértve, hogy megvolt a lehetőség a sorrendmódosításra. Mindenkit csak maximum 1 helyre vesznek fel, onnantól meg már nincs változtatás, hogy én mégis a másikra szerettem volna (akkor sorrendet kellett volna annak idején módosítani). De ez nem szabadna, hogy újdonság legyen, ezek a dolgok mind le vannak írva a felvin.
2021. júl. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A sorrendválasztásnak pont az a lényege, hogy felállítod a te prioritásaidat, vagyis hogy melyikre szeretnél inkább menni egy másikkal szemben. Ha megvannak a pontok, akkor elvi lehetőség sincs a válogatásra, ugyanis ha ilyen lehetőség lenne, akkor az össze-vissza választások miatt a helyek is módosulnának, tehát az eredményhirdetésnek nem lenne semmi értelme. Ezért van lehetőséged egyszer júniusban még sorrendet változtatni, hogyha meggondoltad volna magad egy adott szakkal kapcsolatban.


Arra az egyre nyertél felvételt, amit ír a felvi, a többire nem (csak odaírják, hogy egyébként bejutottál volna, hogyha azt rakod elsőre), innentől kezdve két lehetőséged van; vagy beiratkozol, vagy nem. Ha nem iratkozol be, annak sem lesz semmilyen negatív vonzata rád nézve.

2021. júl. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a döntést július 8-ig lehetett meghozni.
2021. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!