Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdaságinformatika...

Corvinus gazdaságinformatika - félvétel?

Figyelt kérdés

Most kezdek bele a 12. osztályba, és megtetszett ez a gazdaságinformatikus irány. Természetesen nézegettem a ponthatárokat, azt vettem észre, hogy tavalyhoz képest közel 30 ponttal emelkedett, 428 volt egész pontosan. Az oka ennek az egyetem gondolkodásmódjának változása, minőség a mennyiség helyett.

Na most az lenne a kérdésem azoknak, akik jártasak ez egyetem dolgaiban, hogy vajon jövőre is folytatják ezt a mentalitást, és még az ideinél is kevesebb hallhatóval számolnak, ergo tovább növekedhet-e a ponthatár, akár további 30 ponttal, vagy ez a felvett diákszám már stagnálni fog, és nagyjából hasonló ponthatárra számíthatok a jövőben.

Jelenleg olyan 450-460 közötti érettségi ponttal számolok, nem kérem persze senkitől hogy itt most nekem biztosat jósoljon nekem, de mondjuk egy 460 ponttal, az előzőek ismeretében, nyugodt lehetnék a felvételemet illetően?

Köszönöm a válszokat!



2021. júl. 27. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. A ponthatárokat NEM AZ EGYETEM SZABJA MEG. A felvételinél sorbarakják a jelentkezőket, akikkel feltöltik a rendelkezésre álló helyeket. Példa: Van 100 hely, akkor a jelentkezőket sorbarakják, és a 100. ember pontszáma lesz a ponthatár. Ha negyon jó év van és mindenkinek jól sikerült az érettségije, akkor ez emelkedhet, mint ahogy most is. Ha rosszabb év van, amikor mindenkinek gyengébben sikerül az érettségije, akkor pedig esik a ponthatár is, akár tizen-, huszonpár pontot is. Szóval nem az egyetem határtozza meg ezt.
2021. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ!

Igen, tudom hogy így működik, de feltételezem hogy ez a 30 pontos emelkedés annak volt betudható hogy az egyetem erre a szakra jóval kevesebb hallgatót vesz fel, vagyis nyilván a pontok emelkednek. Nem mindenki hirtelen 30 ponttal jobb érettségit írt. A kérdésem inkább azt célozta volna meg, hogy aki tudja, hogy mik az egyetem céljai a jövőben, hogy tovább csökkentik-e a felvettek számát, vagyis várható ennek okán újabb nagy növekedés a ponthatárban, vagy marad kb. ez a hallgató szám mint idén.

2021. júl. 27. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Őszintén, én nem vagyok Corvinusos, így nem tudok releváns választ adni, de lehet az se nagyon, aki odajár. Logikusan végiggondolva azért az egyetemnek mégis csak a hallgatókból van pénze, akár állami, akár alapítványi, szóval, ha kevesebb embert vesznek fel, az gazdaságilag nekik sem éri meg, de nem hiszem, hogy csökkenteni tervezik a helyeket.
2021. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm a választ!

Igen, én is ebben reménykedem. Eddig abban a hitben voltam hogy egy 450 körüli ponttal simán beférek majd, de ez a drasztikus emelkedés elbizonytalanított.

2021. júl. 27. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem kár ezen ennyire előre aggódni és ne mondj le emiatt, hanem próbálj minél több pontot szerezni és szerintem már a 450 is elég szép, de ki tudja, hogy ennyi lesz, lehet több is összejön, lehet csökkenni fog a pont, bármi lehet, szóval szerintem kár ezt már így jó előre temetni. Másik, ha nem is jutsz be a Corvóra, van még másik egyetem is, ahol van gazdinfó képzés, oké azoknak lehet nincs akkora neve, de ebben a szakmában amúgy se nagyon az számít, hogy hol végeztél, hanem milyen és mekkora tapasztalatod van, milyen projekteket csináltál, miben vettél részt az egyetemen, ezek többet számítanak. Szóval szerintem akkor se keseregj, ha nem jutsz be a Corvinusra, mert pl. a BGE is elég jó, vagy akár vidék is ebből a szempontból, de tényleg még olyan messze van, és annyi víz lefolyik még addig a Dunán...


Ami viszont tényleg fontos, hogy egyetem mellett képezd magad, ha gondolod, írj rám és küldök pár oldalt, ahol tudsz gyakorolni programozni, akár a matekot, stb.

2021. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a választ!

Igazad van teljesen, sajnos én ilyen aggódós típus vagyok, mindent túlgonolok. Továbbá köszönöm a felajánlott segítséget is, minden bizonnyal élni fogok vele a közeljövőben.

2021. júl. 27. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! 😀


És tudom ez nem segít, de ne parázz rá tényleg! Az aggódástól nem lesz több pontod vagy nem fog másik irányba forogni a Föld, szóval chill😉😏.


Am ez lesz az utolsó éved, élvezd ki, Nektek szerintem már nagy valószínűséggel lesz szalagavató, szerenád, ballagás, bankett, stb, szóval nézd ezeket, bár nem tudom, hogy lány vagy-e vagy fiú, de ha lány, akkor általában a lányok jobban várják ezeket, nálunk legalábbis anno a lányok annyira belepörögtek ebbe, hogy sokszor vitatkoztak, hogy ki szervezze meg a dolgokat, olyan volt, mintha csak az esküvőjükre készültek volna. 😂😂😂 Persze fiúként ez kicsit nyűgösebb (vagy nem tudom, hogy fogalmazzak) ez a sürgés-forgás, persze nem azt mondom, azért én is élveztem fiúként, pláne, hogy csodálatos párom volt a szalagavatós táncon is. Szóval jah..

2021. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Fiú vagyok egyébként, valóban élveznem kellene ha már ez az utolsó év, de annyi állandóan a stressz meg a tennivaló, nehéz kikapcsolni. Nem baj, igyekszem és talán nekem is jut egy csodálatos partner. 😂

2021. júl. 27. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, ne parázz 😂
2021. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!