Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lányok, gimiben mikor menstruá...

Lányok, gimiben mikor menstruáltatok, tesiztetek torna órán?

Figyelt kérdés

És előtte még általános iskolában tesiztetek olyankor?


Nem az úszás órákra gondolok, hanem az iskola torna-termire torna ruhában.


Mostanában, hogy van ez? Anyukám idején nem tesiztek, de akkor még kb vatta volt.

A tesi tanárok mit mondanak erre?


2021. júl. 29. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki tesizett, mikor megvolt. Igaz akkor 23 lány volt az osztályban meg pár fiú, úgyhogy egyáltalán nem volt “ciki” még tampont se kérni, ha épp nem volt nálad.

Egy időben volt mikor 1-2 lány próbált volna így kibújni az osztályzás alól, de akkori női tanárunk annyit mondott, hogy legalább mozgástól kevésbé fog görcsölni, nincs lógás. Úgyhogy nálunk nem volt ez olyan divat.

Máshol meg kb egész félévben bemondták, hogy megvan és alig tesiztek, tanára válogatja.

2021. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki tesizett. Ha valaki rosszul volt,fájt a hasa az leülhetett kicsit,de alapból tesiztünk.
2021. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én próbáltam beállni többnyire, de első 1-2 napon nem bírtam, ha megrugdosnak se tudtam volna megcsinálni a dolgokat. Ahol meg a női tesitanár szerint a mozgás oldja a görcsöket... OKé, pláne, ha az ember kiegyenesedni se tud a fájdalomtól. Mondjuk nem vagyok meglepve, a legtöbb tanárba pont ennyi empátia szorult.
2021. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk kötelező volt ilyenkor is tesizni csak aki jelezte a tanárnak annak könnyített tesi volt. Néhány megerőltetőbb dolgot nem kellett megcsinálni meg ilyenek. De persze ha látszott valakin hogy nagyon rosszul van akkor az nyugodtan kiülhetett. Ha úszás volt akkor meg nyilván nem volt kötelező, de aki tampont használt az általában beállt ugyanúgy. Ez volt általánosban meg gimiben is.
2021. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehetett ülni, ha nagyon szar volt, de alapvetően mindenki tesizett. Nálunk se volt ciki tampont/betétet kunyerálni, bár több fiú volt az osztályban, mint lány.
2021. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Gimi: nálunk az volt az alapvetés, hogy kell tesizni, de ha valaki nagyon szarul volt akkor persze kihagyhatta. Az egyik lány rendszeresen nem tesizett az első két napján mert olyan szarul volt (látszott is rajta, volt hogy nem tudott suliba jönni, sőt volt hogy a suliban jött meg neki és hányt a fájdalomtól), de amikor meg nem volt meg neki, akkor mindig tesizett, és nem lazsált, szerette a tesit, szóval a tanár is tudhatta hogy komoly a dolog.

Én legtöbbször beálltam tesizni, mert nekem tényleg jót tett a mozgás, főleg ha hasra is erősítettünk mint az egyhelyben ücsörgés/fetrengés, de nagy valószínűséggel nekem nem voltak olyan durva fájdalmaim mint az előbb említett lánynak.

A tesitanárunk is jófej volt, megértette hogy mindenkinél különböző a helyzet, mutatott nyújtásokat amiket végezhetünk hátha javít a fájdalmakon, és nem csesztetett minket ha nem voltunk nagyon aktívak az órán.

Általános: itt szemét tanárom volt, nem érdekelte hogy ki mennyire van szarul, muszáj volt tesizni és ezerrel odatenni magad vagy órai munkára beírt egy egyest, és kb megszégyenítette azokat akik láthatóan szarul voltak. PEdig általánosban még inkább elvárható lenne szerintem az empátia amikor még szokatlan, kényelmetlen, ciki, ijesztő és új a dolog...

2021. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Altalanos: tobb tanar volt, ferfi es noi is, volt akit nem erdekelt, volt, akinek nem kellett igy tesizni.

Kozepiskola: nem volt olyan, hogy valaki emiatt nem tesizett volna, de nem nagyon csinaltunk semmit tesin, kb. csak ropiztunk, beszelgettunk, tanultunk...

2021. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!