Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Régen miért volt kötelező...

Régen miért volt kötelező iskolákban a tornadresszt viselni tesiórákon?

Figyelt kérdés

Ezt soha sem értettem hogy a lányoktól régen miért várták el hogy tornadresszben tesizzenek, és ne pólóba meg rövidnadrágba, vagy atlétába ahogyan a fiúk. Nekem általánosba még kellett hordani a dresszt ha jól emlékszem 5. osztályba viseltem utoljára ott már el lehetett dönteni hogy ki mit visel, ránk volt hagyva csak sportolásra alkalmas ruha legyen ennyit kértek. Nekem különösebben nem volt bajom ezzel a ruhával de sokan hisztiztek, még a nálam idősebb ismerőseim is szinte mindegyik utálta akinek kötelező volt hordania.


Persze senki nem tudta megmondani hogy miért volt kötelező. Az hogy szertornára ilyen kell azt még megértem, de egy sima egyszerű iskolai tesiórára ahol leginkább labda sportokat vettük át, atlétikát amire szintén nem indokolt a dressz, szertorna nálunk tesin csak felsőben volt tanítva. Akkor mondta a tanár hogy akinek van dressze az a szertorna órákon legyen dresszbe mert biztonságosabb mint a pólót betűrni, de nem kötelezett rá senkit, csak tanácsolta.

Meg azt sem értem hogy a fiúknak miért volt elég a rövidnadrág, atléta/póló.



2021. jan. 20. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem volt ennyi boomer, aki sírt azért - mert jaj nem szép a testem, nem mutatom meg! tornázol és kész gci! Ez volt a téma! Nem volt megkülönböztetés, nem volt villogás az anyuci-apuci pénzén vett ótvar márkás ruhákban! Nagyon helyes volt, hogy hordani kellett!
2021. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az atlétikával akarták egybe vonni, meg egyfajta "egyenruha" lehetett, és nincs az mint most sok helyen, hogy miért melegítőben van stb.


Nekünk 9-ben (6 éve) kötelező vot a dressz a ruha alá. Aztán következő évtől márcsak atlétikánál hordtuk. 11-ben meg a 16 lányból kb 2-3 ember hordta. Én utáltam, mert izzadós vagyok és rám ragadt.

2021. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ez talán a szocializmus hagyatéka volt, és lassan kopott ki. De másfelé a világban is volt valamifajta egyénfelszerelés kötelező.


Amerikában egyrészes tornaruha: [link]

Ázsiában a tornabugyi: [link]

Angliában meg a szoknya volt valami fajta elvárás, magas szárú zoknival.


Egyik nevetségesebb a másiknál.

2021. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Én is arra gondolok hogy a szoci idők hagyatéka ez ami már azért szerintem az iskolák 99%-ban eltűnt, maximum még a maradibb tanárok kérik ezt a viseletet vagy olyan fiatalabb tanár aki csak azért is megköveteli hogy ha már neki is kellett viselnie akkor az Ő tanítványai is viseljék, gondolom én, de nem hinném hogy lenne ilyen.


Amit a hármas belinkelt elég érdekesek. Az Amerikai tornaruha annyira nem gáz szerintem, bár ha itt is az a változat lett volna akkor biztos hogy azt utálta volna itt mindenki mert azért nem mondom hogy baromi jól néz ki, de szerintem a hagyományos tornadressznél egy fokkal jobban néz ki,m én szerintem.

Az Ázsiai változat a póló meg bugyi az ennyi erővel lehetne tornadressz is egy pólóval. De én véleményem szerint talán egy fokkal jobb az is, de az ellen is itthon tuti lázadnának.

2021. jan. 20. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hogy a diák ne essen arccal a szerre -és kitörje ki az újonnan növesztett fogát- mert otthoni laza -divat- cuccba véletlenül felakasztotta a szeren magát.


Egy pedagógus)

2021. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai úgy néz ki mint egy félresikerült szovjet iskolaköpeny :D
2021. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!