Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Média és kommunikáció szak....

Média és kommunikáció szak. Újságíró szeretnék lenni, mióta az eszemet tudom. Mindenképpen egyetemen szeretnék tanulni, de ha az állam nem támogatja, én nem tudom kifizetni a tandíjat. Tudna javasolni valamit, akár külföldön is?

Figyelt kérdés
Köszi:)
2012. dec. 5. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon sok választásod nincs. ha feltétlenül erre a szakra akarsz menni, és országon belül akarsz maradni, akkor Diákhitel 2.
2012. dec. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én azt tudnám javasolni, hogy ne menj médkomra. de komolyan. másodéves egyetemista vagyok, van pár médkomos ismerősöm (leginkább corvinusos, de van eltés is) és mindegyik szerint bohóckodás az egész. ha van büfészak, akkor ez az, nagyon jól el lehet lébecolni 3 évig, de semmi konkrétat nem kapsz, és sehová nem fogadják el igazán (max a mekibe...)


ha tényleg újságíró akarsz lenni (és megvan hozzá a stílusod, egyéniséged is), akkor 2 dolgot tudok ajánlani:

1) olvass sokat, szépirodalmat és szórakoztatót is, utóbbiból a minőségibb fajtát, hogy minél "több ragadjon rád" az írástechnikából

2) végezz el valamilyen közgáz (pl. nemzetközi gazdálkodás) szakot. ha megnézed, egy csomó újságíró, cikkíró közgazdász végzettségű, ez alapján tudnak hozzászólni a "komolyabb" témákhoz. esetleg csinálhatsz politológiát vagy szociológiát is, bár azokról a szakokról nem tudok sokat (mármint a színvonalról). mindenesetre a közgázzal alapos tudást szerzel a gazdaság működéséről, szélesedik a látóköröd és jobban a mélyére látsz a dolgoknak, továbbá hozzá tudsz majd szólni olyan dolgokhoz, amiről másnak lövése sincs. így egész sokra viheted majd, ha megvan a kellő tehetséged.


egyébként Bécs, Skócia, Dánia - itt egész biztos ingyen van az oktatás (vagy jelképes összegért - 20 euro), ha tudnak itthonról támogatni, akkor érdemes megpróbálni.


de könyörögve kérlek, NE menj médkomra, főleg ne költségesre, a világ legértelmetlenebb dolga lenne, ha meg hitelbe is vernéd magad miatta, akkor egyenesen tragikus. 19L

2012. dec. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Már kétségbeesésemben eljutottam arra a szintre, hogy gondolkodni fogok rajta:S

:)

2012. dec. 7. 19:04
 4/4 anonim válasza:

Szlovákiában is ingyenes az oktatás. Ha mégsem "kerül semmibe", akkor max. (max!!) 50€.. :) Sulitól függ.. :) Viszont Szlovákia főiskolái nem nagyon felszereltek (némelyikben még szlovák könyvek sincsenek, sok egyetemen cseh könyvekből tanulnak). Ezért is szeretnék Budapestre menni Média és Kommunikáció szakon. :)


15/F

2013. márc. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!