Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire van esélyem arra...

Mennyire van esélyem arra hogy a rendkívüli felvételi eljárásban felvegyenek egy ilyen gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Ennek a gimnáziumnak a humán tagozatán 14 férőhely van még, ami nem változott a rendkívüli felvételi eljárás kezdete óta, mivel csak 18- an jelentkeztek a tagozatra, ők is még a központi felvételi eljárásban. Szerintetek van esélyem, ha töriből 5-ös, magyar nyelvből 4-es, irodalomból is 4-es voltam? a történelem nagyon érdekel, 1. Helyezett voltam mindig a versenyeken, és történelem-földrajz szakos tanár szeretnék lenni. Nos van esélyem, ha 14 férőhely van, és én ezekkel a kompetenciákkal rendelkezem.

2021. júl. 30. 04:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, van esélyem.
Nem, nincs esélyem.
11 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos hogyha ilyen kevesen jelentkeznek oda hogy egy fél osztály konkrétan üresen marad akkor nem lehet valami jó gimi. Nem nagyon tudom hogy működnek ezek a rendkívüli felvételik de ha lehet még jelentkezni akkor próbáld meg, veszteni nem vesztessz vele még akkor sem ha esetleg mégsem vesznek fel. Viszont ha ilyen jó vagy töriből meg magyarból hogy versenyeket nyersz stb. és jelentkező is alig volt akkor nem értem hogy miért nem vettek fel még a központinál áprilisban.
2021. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez egy kicsit távolabb, olyan 80 km-re van a lakóhelyemtől, tehát csak vonattal tudom az utazást megoldani.


Ha megjelöltem volna, biztos felvesznek, hiszen erre a tagozatra 18 jelentkezőből 18-at felvettek,(ugye 32 fős lenne az osztály, így maradt 14 hely) amelyik gimibe pedig én mentem volna első helyre, majdnem 5-szörös volt a túljelentkezés.


Felvettek máshova is a központi felvételi eljárásban, de inkább élnék ezzel a lehetőséggel, úgyis ha az üres helyek száma nem változott a rendkívüli felvételi eljárás kezdete, tehát május 10. óta, akkor remélhetőleg van esélyem. A szüleim szerencsére mindenben támogatnak, és ma tervezek az iskola igazgatójának levelet írni a jelentkezésemről. Egyébként nem rossz iskola, az érettségi tantárgyakból Németből, Angolból, történelemből, magyarból az országos átlag 120-150%-át teljesítették az érettségizők. Valamint konkrétan fényképet is kérnek a jelentkezőktől. Köszönöm a választ.

2021. júl. 30. 07:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem tudom, hogy melyik iskoláról van szó, de a KIFIR-ben szerintem nem feltétlen frissítik az adatokat. Én tudok olyan suliról, ami még mindig benne van a rendszerben, de már június elején betöltötték a rendkívüli felvételi eljárásban meghirdetett helyeket. Mindenesetre ne nagyon húzzátok az időt. Jelentkezést, igazgatóval történő kapcsolatfelvételt nem a szülőknek kell intézniük?
2021. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!