Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon az egyetemeken...

Magyarországon az egyetemeken miért nem úgy szervezik az órarendet,hogy legyen ebédszünet?

Figyelt kérdés

Én az alapszakot külföldön csináltam, ott az órarendek úgy voltak megcsinálva,hogy 11:30 és 12:30 között volt egy órás ebédszünet.Ekkor tudtak enni az oktatók és a hallgatók is.


Az egyetemnek volt menzája is, ahol kedvezményesen tudtak enni az oktatók és a hallgatók is.

De, sokan a közeli éttermeket vették igénybe vagy a sarki kebapost.



Nemrég láttam az órarendünket, mikor ránéztem láttam,hogy az óra délig tart, majd negyed óra szünet és jön a következő blokk.

Negyed óra semmire sem elég szinte.


Mikor kérdeztem valakit,hogy mi van az ebédszünettel, azt mondták "nincs".


Ilyenekre miért nem gondolnak a szervezők?


2021. júl. 31. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nálunk van mikró, de mindig sorba kell állni aztán rohanni órára, edig még meg sem ettük, úgyhogy ha otthonról viszek kaját is jól jönne az ebédszünet
2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Én tudnám értékelni, ha lenne ebédszünet, pláne hosszabb napokon. Valamikor van lyukasórám vagy korábban végzek, de például volt amikor reggel 8-tól, fél 6-ig bent voltam az egyetemen, végig óráim voltak és csak akkor tudtam rendes kaját enni mikor hazaértem. Addig egy szendvics vagy péksüti vagy gyümölcs, de nem ez lenne az ideális… Ugyan 30 perces szünetek vannak az órák között, de annyi idő alatt nem fér bele a normális ebéd, mert nem érnék vissza a következő órára. Van menza az egyetemen, de az csak ebédidőben (talán 11-től fél 2-ig) van nyitva és olyankor mindenki megrohamozza, aki tudja, sorban kell állni, fizetni, keresni a szabad helyet, enni, megint sorban állni a tálcával stb. A környéken lévő kajáldák kb. ugyanez. Magammal pedig nem szoktam vinni rendes főtt ételt ebédre, mert ugye nincsen lehetőség tárolni, hűteni, melegíteni és nekem az úgy nem pálya.
2021. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!