Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Kisképzőnél, hogy működik a...

A Kisképzőnél, hogy működik a felvételi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Kisképzőbe milyen a felvételi? Itt arra gondolok, hogy hogy nézik meg a rajztudásom ( mint pl. ott kell rajzolni vagy vinni kell rajzokat)? Vagy pl. a szóbeli miről szól?

2021. júl. 31. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szeptemberben kezdek a kisképzőben, szóval már túl estem ezen a procedúrán. Ugye ide is kérik a központi a felvételit, emellett még van a rajz felvételi. Régeben színes csendéletet, kockológiát, portrét is kértek, meg egy kreatív feladatot, ami mindig változó hogy mi. Amikor én mentem a járványra való tekintettel csak a portrét és a kétrészből álló kreatív feladatot kellett elkészíteni. Emellett rajzoka vinni, ha jól emlékszem kértek egy szobabelső ábrázolást, csendéletet(megadott tárgyakkal), és három rajzot, amiket mindenki magának választott ki. A lényeg az volt, hogy öt lapot adj le A3 formában. Volt olyan aki a lapra ragasztott kisebb rajzokat, vagy a fotó szak esetében képeket. Na ha minden szipiszupi akkor visszahívnak szóbelizni, ha viszont nem, akkor a felvételi véget ért számodra. Amilyen szakra hívnak vissza, arra a szakra vagy esélyes a bejutást illetően. A szóbelire annyi rajzot viszel amennyit csak akarsz, oda is lehetőleg csak a legjobbakat, hogy ne pazarold a vizsgáztató idejét. A lényeg, hogy legyél kedves, ha a helyzet úgy adja vicces, úgy összességében szimpatikus. Senki sem akar egy magába fordult, antiszoc művészpalántával dolgozni. Ha mindezen túl estél az iskola valamennyi időn belül feltesz egy rangsort az oldalára (ahol egyébként minden fent van, nézz utána!) 10 embert vesznek fel egy szakra, van ahova egy többet.
2021. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!