Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kolisoknak kötelező az oltás?...

Kolisoknak kötelező az oltás? (Debreceni Egyetemen)

Figyelt kérdés

Van erről valami hivatalos infó? eddig csak az ELTE-seknel hallottam,hogy kötelező lesz beköltözéshez a védettségi kártya.

Én pótfelvételin jelentkeztem egyetemre (DE) és nem vagyok beoltva,valamint később is értesülök majd, ha sikerülni foga felvételim,így aki addig kap levelet,leírná légyszíves, hogy mi a helyzet? (debreceni egyetemre jelentkező kolisokra értem) :) Mert ha kötelező (és bejárást nem tudnám megoldani, messze lakom),addig elmegyek oltásra. Emiatt nem szeretnék lemaradni az iskoláról... Köszönöm a segítséget ! :)



2021. júl. 31. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
31%

Még ha egyelőre nincs erről hivatalos döntés, akkor is ilyen bármikor megszülethet, s így gondba kerülhetsz. Ezért én a helyedben mihamarabb beoltatnám magam.


De van még egy ok, amiért érdemes beoltanod magad: sokan nem tudják, de még fiataloknál is durva következménye lehet a COVID fertőzésnek. Nekem van egy huszonéves, élsportoló ismerősöm, aki tavaly decemberben átesett a betegségen, és a tüdejét olyan maradandó károsodás érte, hogy a sportolói karrierjének annyi. Szegény 200 méter futás után kifullad, és hiába jár rehabilitációs kezelésekre, a tüdeje valószínűleg sosem fog már teljesen helyrejönni. Nem babra megy a játék.

2021. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!