Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet írni egy 95-100%-os...

Hogy lehet írni egy 95-100%-os közép magyar érettségit?

Figyelt kérdés
A szövegértéssel nem szokott baj lenni, az érveléssel sem igazán. De a novella/verselemzést hogy maxoljam ki? Hogyan lehet hatékonyan készülni erre? (vagy leellenőrizni például). Az előző 72% lett, ezt fel szeretném vinni 95-100 közöttire.
2021. aug. 1. 09:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Mindig úgy érzem elemzésnél hogy nem tudok eleget "rizsázni" ezért nincs meg az elegendő szó. Hiába fejtem ki az elemzési pontokat jól, rövidnek tűnik.
2021. aug. 1. 09:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogyha a terjedelmi követelménynek megfelel, ami legalább 2 oldal VAGY 500 szó.

Ha nem kézzel írod, hanem pl. Word-ben, akkor nem kell kézzel leszámolnod, hanem kiírja a program.

Emlékszem, amikor én érettségiztem, nekem 1,5 oldalnyi szöveg lett, de 550 szó körül, és igen, egyesével leszámoltam a szavakat.

2021. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sok-sok elemzést, és figyeld meg a gondolatmenetét, a kitérőket, a hivatkozásokat, az összehasonlításokat más művekkel, stb.

Tele van az internet is. De könyvtárba is mehetsz.

2021. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod csinálni, hogy a novellaelemzés szempontjait megtanulod. A magyar pont egy olyan tárgy, ahol sok múlik a javító tanáron. Nem olyan, mint a matek, hogy a megoldókulcsban benne van, hogy az eredmény 48, és vagy jó vagy nem.

Nincs két diák, aki ugyanúgy értelmez egy szöveget, ugyanolyan gondolatmenettel írná le az elemzését. Ha magadnak javítod ki az elemzésed, akkor kicsit lehetsz elfogult, ezért érdemes ehy magyartanárnak megmutatni, hogy ő mit javítana, hogy látja jobbnak.


Ahogy két diák nincs, aki ugyanúhy gondolkozik, ugyanúgy két magyartanár sincs aki ugyanúgy lát egy szöveget, nyilván a tanárok hasonlóképpen veszik észre a hibákat, de lehet olyan tanár aki egy hibára azt mondja, hogy belefér, egy másik már lehet, hogy pontot vonna le érte.

2021. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a tanár rengeteget számít
2021. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!