Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az emelt töri...

Mennyire nehéz az emelt töri és a közép angol, magyar, etika érettségi?

Figyelt kérdés
Ezekből tervezek érettségizni idén. Mennyire nehéz mindegyikből ötösre vizsgázni és 400-410 fölötti ponthatárt elérni? (Év végi jegyeim 11.-ben mind ötösek voltak, kivéve a matek 2-es)
2017. aug. 31. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a közép angolról és a magyarról tudok nyilatkozni. Bár az igazából mindegyikről elmondható, hogy ilyen szempontból az írásbeli a lényeg, hiszen a szóbelire maximálisan, 100%-osan fel lehet készülni, csak meg kell tanulni a tételeket, ott nem érhet meglepetés.

Az angol írásbeli szerintem nagyon könnyű, szövegértés, hallásértés, nyelvhelyesség és íráskészség. Minden rész külön-külön van és bőven van rá időd, van egy szünet is. Azt most nem tudnám megmondani, hogy milyen sorrendben van, de ha jól emlékszem, akkor pont úgy, ahogyan leírtam. A levél íráshoz lehet használni szótárt is, bár szerintem nem szükséges. Az a lényeg, hogy oda kell figyelni, mindent alaposan átnézni, elolvasni. A szóbeli pedig szintén nem egy nagy durranás, az elején van néhány bemelegítő kérdés (hogy vagy?, Hogyan érkeztél? Mikor keltél? Reggeliztél-e? stb.), utána van egy szituáció és egy önálló témakifejtés (de itt is egyszerű dolgok vannak pl. család, vásárlás, utazás stb.).

A magyar szóbeli része annyi, hogy meg kell tanulni a tételeket és azt vissza kell mondani. Az írásbeli pedig már olyan szempontból nehezebb, hogy az ember úgy érzi, hogy magyar, magyar az anyanyelve, majd csak megoldja valahogy...ugyanakkor nagyon meg tudják csavarni a kérdéseket. Ez a szövegértésre vonatkozik...én úgy éreztem, mintha ugyanazt a kérdést tennék fel egymás után többször:) Itt tényleg nagyon figyelmesen kell elolvasni, jól kell megfogalmazni a gondalataidat, úgy ahogyan azt a szöveg alapján megfelelőnek érzed. Itt az a baj, hogy nagyon kötött a megoldókulcs és sokszor a szinonímákat sem fogadja el, csak azt az adott kifejezést, amit megadtak. A levélírás/érvelés és az elemzés pedig már egyszerűbb, ott a tanárnak és neked is nagyobb a szabad tered. Ezt jól be is lehet gyakorolni szerintem.

Töriből én csak középszinten érettségiztem, de azt mondták, hogy emelt szinten is nagyon jó, hogy rengeteg forrás van, ami nagy segítség a feladatoknál.

2017. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

400-410 pont meglesz, ha akarod, és fektetsz bele valamennyi energiát.

A közép angol úgy, hogy nekem van egy b2m, sztm röhejesen egyszerű volt idén

a közép magyar tanárfüggő, mármint, hogy hogy javítja ki.. van, aki mindent elfogad, amit a javítókulcshoz igazít, és van, aki kevésbé ilyen kedves. de amúgy nem nehéz, csak be kell osztani az idődet okosan, mert abból kevés van nagyon magyar érettségin.

Közép etika passz

Emelt törire én rengeteget készültem idén, és így lett 80% felett picivel, a szóbelire fel lehet készülni tökéletesen, az laza 100%, ha eleget tanulsz. de az írásbeli az szívás, nagyon nagy anyag. Sokszor logikára és alapműveltségre is kitér, évszámot nem / alig kérdeztek írásbelin.

2017. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!