Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen helyzetben sikerülhet a...

Ilyen helyzetben sikerülhet a felvételi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvidéken lakom. Magyar nyelvű óvodába, és általános iskolába jártam. Magyar nyelvű általánosba csak harmadik osztályos koromig jártam, mivel harmadik végén elköltöztünk más településre, ahol nincsenek magyar iskolák. Ezért idáig hetedik osztályig szlovák iskolába jártam. Legtöbb tantárgyban mást tanítanak, máshogy, és ugye más nyelven, mint a magyar iskolákban. Itt most a szlovák iskolában jól tanulok. És jött a hír, hogy jövő nyáron (mikor kezdődik a nyolcadik) Budapestre költözünk. Eddig azt tudom, amit a szlovák iskolában tanítottak, amit Magyatországon tanítanak azokból szinte semmit sem tudok.

Ilyen helyzetben mikor Budapestre költözünk akkor megtudnám állni magamat a Magyar iskolában? Tudnék sikeresen felvételizni?

A válaszokat előre köszönöm!



2021. aug. 3. 06:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az írásképed, helyesírásod teljesen jó, szerintem nem lehetetlen. A tanárok is biztos elnézőbbek lesznek azokból a tantárgyakból, ahol mást tanultál és szükség van a szerzett ismeretekre, de például történelemből csak akkor kellett a régebbi anyag, ha dolgozatvan kérdezte.

A felvételiben ugyan szerepelnek az előző évek anyagai, de 8-ban tesznek össze mindenkit fejben. A helyesírásod, írásképed jónak tűnik, (olyanhoz képest is, aki mindvégig ugyan ott tanult) ami nagy előny.

Matek felvételin nem hiszem hogy baj lesz, a számok mindenhol ugyan azok. Típusfeladatok vannak, így ha megérted, hogy hogy tudod megoldani az egyes feladatokat, akkor ezzel nem lesz gond. Esetleg a suliban előkészítőre járni nem fog ártani, vagy egy magántanár sem, ha nem tartanak.

A magyar már netszesebb, a szövegértés, fogalmazás nem lesz baj, fél év alatt még belétekverik a lépéseket. A nyelvtani szerkezeteknél már több gondod lehet, de logikusan ki lehet következtetni a legtöbb dolgot.

A szólások közmondásoknál még talán előnyben is leszel a budapesti gyerekekhez képest.


És szerintem lefedtük az egészet. Meg tudod nézni az interneten az összes eddigi feladatot, meg tudod nézni mennyire menne. Ha nem kapsz jó eredményt se keseredj el, a következő fél évben csak ebből fog állni az életed, nem sokkal (lehet semmivel sem) vagy hátrébb, mint akárki más.

2021. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
Na, kiderült már? Van eredmény?
2021. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Félre írtam. Idén szeptemberben fogom kezdeni a hetediket, és jövő év nyarán költözünk Magyarországra, és kezdem a nyolcadikat. Addig folyamatosan készülök.
2021. aug. 22. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!