Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nem késő, és...

Szerintetek nem késő, és sikerülhet?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 10.es nemsokára 11.

Eléggé tanácstalan voltam hogy mi szeretnék lenni, azonban nemrég jöttem rá hogy orvos, és biztosnak is látszik ez az elképzelés.(mindig is érdekelt az orvoslás csak valahogy nem hittem el magamról hogy sikerülhet, meg nem is vagyunk túl pénzesek szóval már csak amiatt se)

Viszont már minden vágyam orvos lenni.

Egy egézségügyi szakgimibe járok, ahol azért nem zajlik olyan szintű érettdégire való felkészítés mint mondjuk egy gimiben.

Kémia például 9.be volt.

Jövőre biológia faktra fogok menni, bár kicsit félek tőle hogy az sem lesz elég a felsőfokura.

Eddig nem nagyon tanultam de 3, 4,nel rosszabb semmibol sem vagyok, tanulassal abszolult 5os lennek mindenből, és leszek is jövőre.

Kémiát egyenlőre otthon tanulom, de nyártól már magántanárhoz is fogok járni.

Szerintetek 10. Be nem késő még elkezdeni tanulni?(vagyis mar nemsokara 11)

Ha odateszem magam(főleg kémiabol, bioszbol)

Sikerülhet bekerülni az orvosira?

A 11. 12. Átlagom 5ös lesz valoszinüleg.. De az érettségibe nem Vagyok biztos hogy jól sikerül majd..

Szerintetek mire figyeljek oda?

Valami tipp?



#felvételi #PTE orvosi #érettségi tanulás
2019. ápr. 21. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy sikerülhet, ha igazán motivált és szorgalmas vagy. Oszd be jól az időd és feküdj rá a fontos tantárgyakra.
2019. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi😅

Motivácio az megvan szorgalom is, szóval ha csak ezen mullik..

2019. ápr. 21. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántás, de a helyesírásodra azért figyelhetnél jobban.

A másik, azt honnan tudod hogy hanyas lesz az átlagod az elkövetkező 2 évben?

A lelkesedéseddel nincs baj, de minden a szorgalmon múlik.

Elkésve nem vagy, sokan ebben az időszakban térnek észhez és a gimi első felét csak elbliccelik.

Ha lehet egy tippem, akkor az az, hogy törekedj a 11. és 12. osztályt 5-ösökkel zárni (az érettségi tárgyakból) és az összes érettségire alapozz, ne csak az emelt kémiára, bioszra, hogy a vitt pontokra is legyen esélyed, ha esetleg a biosz és kémia nem úgy sikerül.

Én gimi után pár évvel jelentkezek orvosira és nagyon bánom, hogy annó nem fektettem több energiát az érettségikbe, illetve az év végi jegyekbe. Pedig nem voltam rossz tanuló, 4-es, 5-ös, csak ezek épp azok a jegyek már, amikkel nem éri meg vitt pontokat számolni.

2019. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a választ, valahogy így próbálom én is akkor!

Tudom a helyesírásom kifogásolható, de igen siettem az írással, és hát a telefon se könnyítette meg a dolgom😅

2019. ápr. 21. 21:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig sikerült😄
2022. febr. 7. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!