Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az ELTE-n...

Van itt olyan, aki az ELTE-n spanyol minoros, vagy spanyol mint főszakon van?

Figyelt kérdés

Légyszi írjatok ide tapasztalatokat, hogy milyen, mennyit kell tanulni, milyen szinten tudtatok, amikor elkezdtétek,...stb

Köszi:)



2021. aug. 4. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most leszek másodéves ELTE spanyol szakon (tehát nem minoros vagyok). Összességében én nagyon szeretem, nagyon jók a tanárok, mert amellett, hogy nagytudásúak segítőkészek is. Az órák nagyon érdekesek, vannak kimondottan nyelvfejlesztés óráink, történelemmel/civilizációval kapcsolatosak, spanyolajkú országok földrajza, irodalomtudományi órák és nyelvészeti órák is, viszont természetesen mindent spanyolul tanulunk, úgyhogy egy erősebb B2-s szinten ha beszélsz, akkor nem lesz problémád. Ezen felül a kimondott nyelvórákon jogi, politikai és gazdasági szókincset is veszünk, valamint dolgozunk ilyen szövegekkel is (ami ha a tolmácsolás és a diplomácia érdekel, mint engem, egy nagyon nagy plusz). Azt tudom mondani, hogy a legtöbbeknek a nyelvészeti órák a húzósak, de engem átfogóan érdekel a téma, úgyhogy én az irodalom témájú órákat szeretem kevésbé. Vannak olyan tárgyak, amire elég sokat kell tanulni (Spanyolország/Latin Amerika történelme, amiből egy félév alatt az őskortól napjainkig minden témát átveszünk és elég részletesen ráadásul, de kárpótol az, hogy érdekes). Sok lehetőség van különböző ösztöndíjakra, kutatásokra, Erasmus-ra és gyakorlatra is (ha a pandemia úgy engedi).

Én személy szerint autodidakta módon tanultam meg spanyolul és minden nap beszélek anyanyelviekkel, tehát amikor már jelentkeztem folyékonyan tudtam, de a legtöbb szaktársam B2-es szinten van kb (van néhány azalatt, ők egész sokat szenvednek, de őszintén nem is értem mit vártak, amikor idejöttek, főleg, hogy a nagy részük nem is hajlandó tanulni és bukdácsol). Második félév végére viszont elengedhetetlen az erős B2/közel C1-es szint, mert van a reválida nevű spanyol nyelvi alapvzisga és ha azon megbuksz nem folytathatod a tanulmányaid a kövi félévben és várnod kell a téli vizsgaidőszakra (azaz minimum egy félévet csúszol, de ha erős elkövetelményes tárgyról van szó akár kettőt is). Viszont ez sem egy megugorhatatlan akadály, abszolút korrektek a vizsgáztatók és az egész első két félév nagy részén erre készítenek fel (spanyol nyelvfejlesztés 1-4 valamint a spanyol nyelvtani gyakorlatok órákon, emellett vannak a különböző tudományokba bevezető alapozó órák: bevezetés a romanisztikai nyelvészeti tanulmányokba, Spanyol/Latin Amerikai töri előadás + szeminárium, bevezetés a romanisztikai irodalmi tanulmányokba, etc). Ezen kívül van egy esszéírás nevű óra is második félévben, ami az egyik legfontosabb, mert abban tanulod meg, milyen követelményeknek kell megfelelni egy akadémiai munka írásakor (legyen az diplomamunka, szakdoga, kutatás, OTDK dolgozat), és habár elsőre nem hangzik vészesen elég sok mindenre kell odafigyelni. Egyébként ha érdekel a kutatás (én is éppen a kutatómunkámat írom), vagy van egyéb kérdésed írj nyugodtan privátban.

2021. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
3as úgy látom nem sikerült értelmezni a vicc fogalmát
2021. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!