Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mehetek újra érettségizni?

Mehetek újra érettségizni?

Figyelt kérdés

2017ben érettségiztem le nappalin, minden meglett, 310pontos lett az érettségim.

De szeretnék estin újra érettségire menni, csak az esti diáki miatt, gondolom mikor bejelentenének érettségi vizsgára ott derülne ki, hogy nekem van már érettségim.

Vagy akár levizsgáznék újra, lehetséges??

De mikor felvesznek ott, csak személyi,taj, stb kell, ott nem látják, hogy nekem van már nem?

9.10.11 osztalyt akarom igy újra vinni, és igy lesz diákim.



#iskola #diák #fehérvagyok
2021. aug. 5. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem. A középiskolát elvégezted? Arról van bizonyítványod?

Illetve az érettségi bizonyítványt is megszerezted? Tehát bizonyítványt kaptál és nem tanúsítványokat.


Ha igen, akkor ez nem így működik. Nem tudsz beiratkozni, mert már leérettségiztél. Egy-egy tárgyból tehetsz ismétlő érettségit, amiért fizetned kell. Diákot már nem kapsz, és tanfolyam, iskola sincs erre, max. magánúton, fizetős, amire nem kapsz diákot.

2021. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Bármiből lehet újra érrettségizni, csak fizetni kell érte. Új bizonyítványt nem fogsz kapni, hanem csak egy papír alapú tanusítványt ami ugyanúgy érvényes a bizid mellett. Iskolába lehet azért mennél hogy felfrissítsd a tudásod de ilyenre csak magánúton van max lehetőséged. Estire nem tudsz menni hisz van érettségid. És akkor már jobban megérné valami okj tanfolyam ami sok esetben ingyenes (az első 2). Arra sztem kapnal diákit és szakmát is tanulhatsz.
2021. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát amikor az iskola jelentkeztetne az érettségi vizsgára azt egy központi rendszerben teszik meg, ahol bizony egyből látná a hülye is, hogy te 2017-ben érettségi vizsgát tettél.

Amúgy miért nem szakmára mész estin, ha csak a diákigazolvány kell?

Megbeszéled a tanárokkal, hogy munka mellett elvétve tudsz bejárni, küldjék el az anyagot. Persze néha be is kell nézni.

2021. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nyílván úgy értettem hogy szakma mellett is fel lehet készülni egy-egy tárgyból, gondolom felsöoktatás miatt érettségiznél újra.
2021. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hé, én vagyok az utolsó.
2021. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor derülne ki, amikor az oktatási azonosítód újra bekerül a rendszerbe, vagyis be sem tudsz iratkozni újra középiskolába!

Érettségizni lehet újra, de gondolom nem akarsz.


Minek neked egy estis diákigazolvány? Kb azon kívül, hogy bérletet tudsz venni vele, semmi másra nem jó. Még diakmunkára sem mehetsz.


Amúgy jól írták, iratkozz be egy esti képzésre valami szakmára.

2021. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!