Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek 11. végén előrehozott...

Tehetek 11. végén előrehozott biológia középszintű érettségit, ha abban az évben még tanulni fogom a tárgyat?

Figyelt kérdés

Most 10-es vagyok, 3 évig van biológiánk, tehát jövőre még tanuljuk. Így lehet belőle előrehozottat írni?

Másik kérdésem az volna, h lehet-e 2 tantárgyból előrehozott vizsgát tenni? Szeretném az emelt angolt is letudni 11-ben.



2021. aug. 8. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem teljesen értem, hogy meddig tanulsz biológiát vagy hányadikas leszel szeptembertől, de megpróbálok válaszolni. Nekünk 12.-ben is volt biosz, ilyen esetben nem lehet belőle előrehozottat tenni. Ha viszont 12.-ben már nem lenne bioszod, mert 11.-ben véget érne a biológia oktatás, akkor 12.-ben ősszel érettségizhetsz belőle. Korábban azonban nem lehet.

Egyébként lehet több tárgyból előrehozottazni, én is kettőből voltam. De angolból tudsz hamarabb menni, mint bioszból, szóval én nem várnék azzal addig, ha jól megy.

2021. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh! Köszi a választ! Az őszi érettségire nem is gondoltam! 9-10-11-ben van bioszunk, tehát 12. őszén tudom megcsinalni. Az angol emelt pedig előtte, 11. év végén,
2021. aug. 8. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor tényleg 12. őszén. Sok sikert! :)
2021. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Vagy leteszed az osztályozó vizsgát és mehetsz érettségire.
2021. aug. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Osztályozó vizsga csak idegen nyelvből és informatikából létezik, mivel csak azokból lehet érettségizni a tantárgy valós befejezése előtt. A többi (pl. reál) tárgyból a tantárgy tanulásának befejezését követő első vizsgaidőszakban, azaz ősszel lehet először érettségizni. Ha az angolra gondoltál, négyes, akkor igen, abból mehet érettségizni osztályozó vizsgával, de biológiából nem.
2021. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!