Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakgimibe menjek?

Milyen szakgimibe menjek?

Figyelt kérdés

Szóval az elképzeléseim:

egészségügy: mentős

pszichologia: pszichiáter

vagy maganvalalkozo: piercinger/tetovalo


vagy kutyakiképző/tréner


a lényeg, hogy szerintetek miből tudnék a legjobban megélni illetve a legkevésbé?

Melyikre kell a legtöbbet tanulni illetve melyikre a legkevesebbet?



2021. aug. 9. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mentős rájuk nagy szükség van.
2021. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mentősök mondjuk jól keresnek aranylag,viszont rettentően stresszes munka és néha lelkileg felkavaró is.


A pszichiáterek is jól keresnek,viszont ugye többé-kevésbé elmebetegekkel kell foglakkznod napi szinten.

Szóval ez sem egy nyugis szakma.


Magánvállalkozóként siman el lehet helyezkedni és jól is kereshetsz.


A kutyakiképzőkről/trénerekről nem rudok nyilatkozni.


Mivel ez a négy szakma eléggé bő és távol is vannak egymástól, szerintem válassz ki mondjuk ezek közül kettőt,amit a legjobban vonz.


Így könnyebbdn is lehetne mérlegeleni.

2021. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként a pszichológus és pszichiáter nem ugyanaz!


Míg a pszichológia egy bölcsészettudományi szakterület,addig a pszichiáterek az orvostudományhoz tartoznak.


Szóval nem mindegy.


Egyébként ha tényleg pszichiáter szeretnél lenni,akkor ajanlatos gimnáziumban tanulni.

2021. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #3 is írta, a pszichológia és a pszichiátria között van különbség. Amíg egy pszichológussal csak beszélgetsz, és lelki eredetű problémák megoldásában vállal szerepet, addig a pszichiáter az elmezavarokkal kűzdő embereken segít, ami jóval keményebb is. A legfőbb különbség talán az, hogy egy pszichiáter írhat fel gyógyszerek, de egy pszichológus nem. Ja, és ehhez mindenképp gimnáziumba kellene menned, hiszen ezek csakis egyetemen tanulható szakterületek.
2021. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
most jelen álláspont szerint nem valószínű hogy kapsz olyan szintű oktatást ezek közül bármelyikhez is ha október / november hónaptól digitális oktatás várható így kimarad a lényeges gyakorlati és elméleti anyag is amit valószínű nyáron kell bepótolni ha bármely szakmából meg akarsz élni.
2021. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos,hogy lesz távoktatás,ahogy az utolsó mondja.

Persze,benne van a pakliba.


Egyébként ha lesz is távoktatás, szerintem egyáltalán nem lesz akadálya az kérdezőnek álmai megvalósításában😊

2021. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék belédkötni,de ma már a szakgimnáziumok helyett technikumok vannak, szerintem arra gondolsz.:)
2021. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Én nem is mondtam hogy lesz hanem hogy várható - érdemes úgy készülni, mert bármi lehet, kiszámíthatatlan.


Ha meg tudja valósítani digitálisan, sok sikert kérdezőnek a jövőben (Érettségin csak aztán vissza ne üssön a digitális oktatás).

2021. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!