Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakgimibe / gimibe...

Melyik szakgimibe / gimibe menjek?

Figyelt kérdés

Szerintetek gimi vagy szakgimi a jobb?

Jó tanuló vagyok mindenből.

De a legjobban az irodalmat, nyelvtant, angolt és talán biológiát.

Nem tudom milyen irányban szeretnék dolgozni, de leginkább pedagógia, vagy valami állatos vagy egészségügy de mindenképpen olyan szakmát ami nagyon jól keres.

Szerintetek melyik gimibe menjek BUDAPESTEN ami után egyetemre tudnék menni?



2020. okt. 6. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A szakgimi abból a szempontból jobb, hogy ott kapsz egy szakmát is, nem csak egy érettségit, szóval, ha esetleg mégsem tanulsz tovább középiskola után, szakmával már több lehetőséged van továbbtanulni. Egészségügyi szakgimik vannak, ahol kaphatsz egy jó alapot egy egészségügyi szakhoz, de nekem is több osztálytársam ment sima gimnáziumból orvosnak, gyógytornásznak, dietetikusnak. Ha 100 százalékig biztos vagy abban, hogy utána egyetemre szeretnél menni, akkor igazából annyira nincs nagy különbség szerintem.


Sajnos a budapesti iskolákat nem ismerem, ezért csak azt tudom mondani, hogy menj el nyíltnapokra, keress rá a neten az iskolákra, hogy melyiknek jobb a programja.


Azt viszont zárójelben megjegyezném, hogy itthon se pedagógia, se egészségügyi végzettséggel nem fogsz jól keresni, sajnos ez a két terület nagyon alul van fizetve.

2020. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképpen gimnáziumba menjél, ha egyetemen szeretnél továbbtanulni. Bármelyik erős vagy középerős gimiből jó eséllyel be lehet jutni egy egyetemre. Fontos, hogy a gimnázium felkészít-e emelt szintű érettségire abból a tárgyból, ami az egyetemi felvételihez szükséges majd.

felvizsga.eu oldalon a kalkulátornál meg tudod nézni a szóbeli behívási és a felvételi ponthatárokat. Nagyjából láthatod, hogy hova könnyebb vagy nehezebb bejutni.Megnézheted a legjobbiskola.hu oldalon a középiskolai rangsort is. Amúgy már néhány gimi kiírta a honlapjára, hogy a koronavírus miatt nem tart nyílt napokat...

2020. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedagógia, állatos vagy egészségüggyel Magyarországon max akkor kereshetsz jól ha orvosra mész vagy állatorvosira. Akkor pedig erős gimnázium természettudományi szakára kellene menned.
2020. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!