Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Menjek át estire szerintetek?...

Menjek át estire szerintetek? 18/f

Figyelt kérdés
utálom az osztályom, szinte mindenki egy ősember szintjén van. de lehet hogy még egy ősember is okosabb volt ezeknél. minden nap úgy mentem be hogy mennyire utálom ezt az osztályt, legszívesebben lelőnék mindenkit. azért is lenne jó az esti, mert ott nincsenek olyan tantárgyak amiknek semmi értelme. nagyon élveztem az online oktatást, addig se kellett őket látnom. szeptembertől leszek 11.-es
2021. aug. 12. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Iskolaváltás nem opció? Másik nappali középiskolába.
2021. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez a második középsulim, ez még rosszabb mint az előző. de legalább könnyebb. amire itt hármast adnak, az az előzőben egyes lenne
2021. aug. 12. 19:12
 3/11 A kérdező kommentje:
amúgy meg minek váltsak iskolát? az se lesz jobb. szarról miért váltanék fosra?
2021. aug. 12. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Estin sem leszel előrébb, ahol nagy valószínűséggel züllött, drogos bukott tinikkel, vagy munkájukat megúnó 50 évesekkel leszel egy osztályban.
2021. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a munkájukat megunó 50 évesekkel még mindig szívesebben lennék egy osztályban, mint 2 évesek szintjén lévő hülyegyerekekkel. az esti annyiban is jó hogy egy tanév alatt 2 taévet letudnék
2021. aug. 12. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Letudod hamarabb, viszont épphogy átcsúszol az érettségin…

Ha meg addig eldöntöd, hogy mennék foszkra vagy egyetemre, akkor azzal szinte kapásból kiesel

2021. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 miért? estivel ugyanazt az érettségit kapom mint nappalin, nem? mi a különbség?
2021. aug. 12. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Az hogy ezekhez felvételizni kell és estin nem ez a cél, hanem hogy meglegyen a kettes és legyen 8 osztály helyett, egy érettségid.

Nappalin meg tudsz menni faktra és plusz órákra, egyebekre, bőven esélyed közép és emelt ötösre is.

Felvételin meg fontos, hogy jó eredményed legyen, mert 40-50%os érettségivel nem fogod tudni elérni a jogszabályi minimumot, emeltre nem fognak felkészíteni estin, így vért izzadva lehetne 70-80%os közép és valamilyen jobb emelt érettségid magadtól felkészülve, amit nappalin simán megkaphatsz kis odafigyeléssel.

Hidd el nekem se volt jó osztályom, naponta kaptam az öljem meg magam és egyéb kedves üzeneteket, de az én álomszakomhoz 430 pont kellett, így hosszú gondolkodás után maradtam. Kizártam a többieket amennyire lehet és csak a suli a lényeg. Reggel jöttem-nap végén rohantam haza, érettségi után senkivel nem tartom a kapcsolatot. Egyetem viszont sokkal jobb, mint az előtte lévő 12 év. (Se a tanárok, se a közösség sem utálatos)

2021. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Esti suliban a középszintű érettségire készítenek fel (legyen meg a kettes). Emelt szintről ne is nagyon álmodozzál az esti suliban.

Ha csak egy középszintű kettes hármas érettségi a cél akkor menj át esti suliban és utána dolgozhatsz. Ha a felsőoktatás a cél akkor meg tanulj. A gimiben meg nem foglalkozz az osztálytársaiddal.

2021. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a szakmát estin csináltam, nagyon jó volt! ott már tanulni akaró, felnőtt emberekkel voltam, akinek már nem volt vicces még a büfögés is. Mindenki, aki bejárt azt tanulni akart, nem baromkodni. Mondjuk nekem az érettségi nappalin lett meg, a szakma lehet kicsit más, de általában estire olyan nem megy aki nem akar tanulni. Én is utáltam amúgy az egész gimit, nyomorult gyökerekkel voltam egy osztályban, akiknek még az is vicces volt, ha valakinek eltört a kisujja. Mindnek meg is lett az eredménye, mind max futár állásig jutott...csicskák. És nem a futárokat, vagy gyári melósokat nézem le, őket nézem le! Én is voltam gyárban melós, szóval eszemben sincs ilyesmi, csak nekem azóta lett pár szakmám, meg megyek egyetemre jövőre.
2021. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!