Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Budapesti Fazekas Gimi?

Milyen a Budapesti Fazekas Gimi?

Figyelt kérdés
Szeretnék Budapestre járni gimibe, de anyukám, csak ezt a gimit engedi. Szeretnék megtudni véleményeket a suliról. Meg olyan kérdéseim lennének, hogy pl.: van suli box, milyenek az osztály közösségek, jók-e a tanárok, milyen szakok vannal, mert én csak 2-t láttam stb.Viszont nagyon szeretnék orvos lenni, és azt hallottam, hogy a Fazekas (mivel van természettudomány szaka) elég erős biosz-kémia terén, de nagyon szeretnék franciául is tanulni, és azt nem tudom, hogy abban a Fazekasban meg tudok-e tanulni felsőfokon franciául. Előre is köszönöm a válaszokat

2021. aug. 13. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Igen,a Fazekas gimi elég egy erős gimnázium,majdhogynem garancia is az egyetmere.


A franciát igazából nem tudom.

A term. tud.-i tagozaton fel lehet venni 2. nyelvként a franciát,de nem tudom,hogy a felsőfokra ez mennyire is készít fel.

De ha otthon is jól rágyúrsz a franciára,akkor szerintem 12. osztályra elérheted a felsőfokot.

2021. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon erős suli.
2021. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ez a kérdésed, de miért csak a Fazekast engedi? Miért korlátozza anyukád a továbbtanulási lehetőségeidet és a felvételi esélyeidet? Ugye azt tudod, hogy CSAK az Oktatási Hivatal kapja meg az általad megjelölt iskolák sorrendjét, a Fazekas ezt nem láthatja. Tehát nem származik abból hátrányod, ha más budapesti elitgimit is megjelölsz.

Nagyon jó választás a Fazekas, de nem egyszerű bekerülni oda. Ha mindent egy lapra teszel fel, és valami nem úgy sikerül, ahogy tervezted, akkor B terv lesz a helyi gimi?

2021. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ország egyik legjobb gimijéről van szó, szóval az oktatás színvonalával, és a tanárokkal nem hiszem, hogy lesz gond, hiszen az iskola eredményei azt igazolják, hogy a lehető legmagasabb az oktatási színvonal.

De el kell döntened, hogy az orvosi, vagy a francia felsőfokú számít-e a fő prioritásnak, mert abban biztos vagyok, hogy 4 év alatt csak akkor jutsz el a felsőfokú nyelvvizsgáig franciából, ha mellette iskolán kívül is még tanulod a nyelvet, akár magántanárral.

Lovassys vagyok, de nálunk még a nyelvi előkészítő évvel is kevesen szoktak eljutni a francia felsőfokúig.

2021. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ismerek a Fazekasban egy lányt, aki biosz tagozatra jár. Azt mondta hogy nagyon utálta a bioszt, és soha nem hitte volna, hogy pont biosztagozatra megy, de a tanár lelkesedése átragadt rá is.
2022. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!