Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az a gimikben, hogy...

Miért van az a gimikben, hogy olyan wc van építve, ami teljesen diszkomfortos?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt hogy nálunk alul-felül nyitott. Miért nem lehet rendesen zártra csinálni?


Nem lehet mégcsak nyugodtan kakilni sem, mert kihallatszik, kiérződik minden. Ha meg bejön valaki egyből fujjong hogy büdös van... Ha órán megyek ki, akkor is megvan az esély rá hogy bejönnek. Sajnos tapasztaltam már. És ez olyankor annyira kínos... Mikor bent ülsz és lapitasz, várod hogy kimenjenek a csajok akik közben bejöttek...


Szünetekről nem is beszélve, akkor még pisilni is nehéz...


Nálatok is ilyen az összes mosdó? Én csak a lány/női wcről tudok nyilatkozni de gondolom a fiú/férfi is ilyen. Van rossz tapasztalatotok emiatt?



2021. aug. 15. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Könnyebb takarítani így, mintha mind külön el lenne választva. Jobban szellőzik is.


És ugye azért is, hogy ne mindenki oda járjon "nyugodtan kakilni", csak ha nagyon muszáj, meg ne legyen csábító a wc egyéb tevékenységeket végezni...

2021. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki bemtragad, vagy rosszul lesz, így könnyebb észrevenni, és segíteni.
2021. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk nem voltak alul-felül nyitottak. Nálunk a suliban olyan mosdók voltak, ahol úgy volt, hogy ugye bementél a mosdóba, és onnan a wc fülkébe rendes beltéri ajtón tudtál bemenni, szóval nem volt ilyen rendes kiépített wc fülkék, hanem egyszerű fa szobaajtó volt minden wc fülkénél. És ugye azokon az fa ajtókon alul és felül is volt kb. 4-5 darab 5 cm átmérőjű lyuk vágva, gondolom, hogy szellőzön (ha valaki akart, simán betudott nézni fülkébe a felső lyukakon...). Azoknak a lyukaknak sosem értettem a lényegét az ajtókon, mert minden fülkében, minden wc felett volt ablak amúgy. Na, de ugye a wc fülkék rendesen így elvoltak választva a mosdókagylóktól, meg az ilyenektől, rendesen fal volt, szóval nem volt a teteje nyitott, se semmi ilyen, csak az ajtókon voltak lyukak, viszont a fülkék közt nyitott volt a dolog, szóval pl. a ha bent voltál a bal oldali fülkében, akkor a tőled levő másik fülkét csak egy kb. 2 méteres fal választotta el tőled, szóval úgy nyitott volt.


Nem tudom ez mennyire érthető. :D De amúgy nálunk a legtöbb wc fülkét nem is lehetett zárni, ami aztán remek, az embernek nem adnak privát szférát. Pláne, hogy sokan nem voltak képesek kopogni, csak szimplán kirántják a wc ajtót, vagy pedig kopognak és rögtön benyitnak. Szóval az is kényelmes, mikor guggolsz a wc felett, és közben fognod kell a kilincset, hogy ne nyissanak rád. :D Amúgy engem az nem érdekel, ha egy wc nyitott alul-felül, engem egyedül az kerget az őrületbe, mikor nem lehet bezárni...

2021. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fuu hát ez a legutolsó nekem kicsit kacifántos, de azt hiszem nagyjából értem. :))
2021. aug. 15. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Én törvénybe iktatnám, hogy wc-nek alul felül zártnak kellene lennie.
2021. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyen volt, ráadásul még csak becsukni sem lehetett az ajtókat, állandóan kinyitódtak az egyik emeleten. Másik emeleten meg betudtad zárni, viszont megvolt az esélye hogy nem tudod kinyitni. És még a fiúk kérdezték miért járunk csoportosan a mosdóba..
2021. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az általános iskolában nálunk is olyan volt a WC hogy sajnos nem lehetett bezárni az ajtóját. Mindig benyitottak.

Egyszer még a baptista templomba mentem és beragadtam.a wc- be. Orditottam sokáig mire a pap vagy lelkipásztor, hogy mondják ott kijött a templomból és kinyitotta az ajtót.

2021. aug. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk attól még, hogy zárt, ugyanúgy kihallatszik minden és jobban bent marad a bűz, amit ugyanúgy érez az, aki utánad megy be. Ilyeneken túl kellene már lépni egy gimnáziumban, ez nem ovi, kisiskola, a wc erre van kitalálva.

Az már inkább probléma volt, hogy általánosban nem lehetett bezárni, de ennek meg jó eséllyel biztonsági okai voltak, egy 6 éves nem biztos, hogy tudja kezelni a zárat.

2023. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!