Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért könyvelnek el idiótának...

Miért könyvelnek el idiótának amikor elmondom hogy nem szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor megkérdik, hogy hova megyek érettségi után meglepődnek és kiröhögnek..


Ha kedvem lenne se mennék, mert nem akarom hogy a szüleim adósságba verjék magukat.


Én egy informatikus okjra gondoltam és mellette tolnám a főállást


2021. aug. 17. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ne törődj velük, ha így döntöttél, éld így az életed. Biztos, hogy rosszul esik, de ne a mások véleménye határozza meg az életed. Nem kell minden embernek diplomásnak lennie. Már így is igen sok van belőlük, és sok mindenki olyan állást kap, amit érettségivel is megszerezhetett volna. Üdv
2021. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha az állami ponthatárát eléred, nem verik magukat adósságba.

Egyébként nem tudom, miért néznek annak, errefelé ez nem szokás.

2021. aug. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vélhetően azért, mert egyrészt az egyetem nem egyenlő az adóssággal (hiszen ha eléred a ponthatárt, ingyen van a tandíj), másrészt pedig rengetegen végeznek infós egyetemen, hozzájuk képest az OKJ egy pályakezdő kezében kevesebbet ér, HA nincs mellette egypár referencia projekted. Tehát az egyik érved értelmetlen, a másikkal pedig saját magad dolgát nehezíted meg, ami az első 1-2 évet jelenti a karrieredben majd.
2021. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

valahogy így, mint ahogy írják.

Akinek van annyi sütnikéje, hogy elvégezzen egy... na mit is, a BSC az nem egyetem, az olyan nyál... az egy pár év múlva úgyis felismeri, hogy ez a társadalom eléggé rang- és címkórságos, és sokkal jobb lett volna, ha felvételizik annak rendes idejében.

Persze, ez sem általános, olyan értelemben, hogy van, aki később érik. Ez kérdés, hogy ez fennáll-e. Átlagosan az okos 18 évesek jól harapják az újat. Nekem például egy lökés kellett, volt egy előadó a felvételi előkészítő tanfolyamon, aki olyan élvezettel vitte a matekot, hogy valahogy ezt elkaptam tőle. Így, még ha én mondom is, a nagyképűséggel megvádolhatóan, nagyjából kellemes érzéssel hagytam magam mögött az ötéves egyetemen azokat a témákat, ahol a matek számított (majdnem mindenhol). Enélkül a fazon nélkül tudom, hogy hajmeresztő akadálypálya lett volna, hektoliteres izzadságokkal.

2021. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Mert értelmes ember nem ítéli magát csak érettségizett szintre manapság. Azért.
2021. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Mert olyan szakmát akarsz csinálni egyetem helyett, amelynek a belépő szintje a BSc, azaz az egyetem. Az informatikához egyetem szükséges.


Ha azt mondanád, hogy autószerelőnek, villanyszerelőnek vagy szakácsnak tanulsz, mindenki tisztelettel nézne rád.

2021. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Miért vernék a szüleid magukat adósságba?

Nem rosszból kérdem,nem baj,ha nem mész egyetemre.

Csak érdekel.


Ha bekerülnél államira,nem vernék magukat adóóságba.

2021. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tandíjon felül bőven vannak ám költségek mint pl. lakhatás (kollégium vagy albérlet, mert nem mindenkit vesznek fel koliba, mert nincs elég férőhely), közlekedés (akár a helyközi, akár a helyi), esetleg egyetemi költségek mint pl. jegyzet, könyv, nyomtatás stb. és a kaja, ruházkodás stb., ami ugye alapból ott van. Annyi ösztöndíjra a legtöbb egyetemen nem lehet számítani, hogy abból ezeket fedezni tudd magadnak (én pl. 5 egész felett kaptam egy hónapban 22ezer tanulmányi ösztöndíjat és ez volt a legtöbb, a szociális ösztöndíjakra pedig nem voltam jogosult ahogyan a kollégiumra sem) és dolgozni sem mindenki tud az egyetem mellett (nekem pl. hétfőtől péntekig voltak óráim a legtöbb félévben és tanulnom is kellett félév közben), pláne annyit, hogy a megélhetésére szükséges pénzt előteremtse. Én is rengeteg pénzbe kerültem a szüleimnek az egyetemi évek alatt, azért erre nem mindenkinek van lehetősége. Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy érdemesebb lenne egyetemet végezni, csak ennél picit árnyaltabb a kérdés.
2021. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
El lehet végezni levelezőn, munka mellett, ahogy a semmiresejó 'OKJ'-t fogod. Csak ennek lenne értelme is.
2021. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!