Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés a ME-GEIK-ről a...

Átjelentkezés a ME-GEIK-ről a PPKE-ITK-ra?

Figyelt kérdés

Át szeretnék jelentkezni a közeljövőben a Pázmányra (jelenleg mérnökinfón vagyok, és sajnos át is soroltak fizetősre szeptembertől).


Viszont nem feltétlenül a saját szakomra mennék, de persze az is opció. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy egyáltalán ez így lehetséges? Vagy ezt ingyenesen nem is lehetne megoldani?


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert sajnos nem igazán vagyok jártas a témában... Köszönöm előre is!



2021. aug. 19. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában átjelentkezni ugyanarra a szakra lehet, esetleg egy karon belül egy hasonló felépítésűre.

Az hogy mennyire megy ez egyszerre, azt nem tudom.

Ha elfogytak az államis féléveid akkor eleve önköltségesre tudsz menni, mindegy hol vagy, ha átlag miatt soroltak át, akkor újabb felvételivel van esélyed államison maradni. Vagy másik lehetőség (ami nem tudom mennyire működik) átjelentkezni és ott megpróbálni visszajönni államira, de ez elég neccesnek tűnik.

Egyszerűbb újból felvételizni és elfogadtatni amid van.

2021. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ilyenkor nem kell visszafizetni az eddig "felhasznált" féléveimet? Vagy lehet rosszul tudom, de hallottam valami ilyesmiről.
2021. aug. 19. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert új képzést kezdesz
2021. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Az #1 részben helytelen választ adott. Átjelentkezni nemcsak azonos szakra lehet, sem egyetemen belül, sem két egyetem között. (Én magam is szakváltással egybekötött átjelentkezéssel kerültem át másik egyetemre.) A kötöttség csupán az, hogy azonos szakterületen belül kell maradnod. Ha tehát mérnökinformatikus szakon vagy jelenleg, akkor az informatika terület többi szakjára, azaz a programtervező informatikus, üzemmérnök informatikus és gazdaságinformatikus szakokra is átjelentkezhetsz. A lényeg az, hogy két lezárt félév kell, s 30 teljesített kredit, s az szinte biztos, hogy csak költségtérítésesnek vesznek át. Az átvevő intézmény nem köteles átvenni, például szabhat egy minimális kreditátlagot ahhoz, hogy átvegyen (ez azért van így, hogy kerülő úton ne lehessen jobb egyetemekre könnyen bekerülni). Mivel nagyon kevés az idő szeptemberig, mindenképpen sürgősen kell lépned: először is érdeklődd meg a fogadó intézmény tanulmányi osztályán, hogy milyen dokumentumokat és milyen határidővel kell benyújtanod a kérvénnyel együtt. (Sajnos lehet, hogy már most kicsúsztál az időből.)


Ha nem akarsz költségtérítéses lenni, akkor (mivel a pótfelvételiről már lecsúsztál), csak újabb felvételivel kerülhetsz be államira, jövő szeptembertől. Ha egy éven belül, azaz legkésőbb jövő szeptembertől el is kezded az új képzést, akkor nem kell fizetned az eddig felhasznált állami félévekért.

2021. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ!
2021. aug. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!