Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon kötik majd az iskolába...

Vajon kötik majd az iskolába járást (közép iskola) védettségi kártyához?

Figyelt kérdés
Már most a gólyatáborokba kötelező az oltási kártya, vagy a teszt. Az iskolákba oltópontokat állítottak fel, hogy az iskolakezdésig megkapják a diákok az oltást (már aki igényli, most még nem köteleztek senkit). A későbbiekben mi lesz a nem oltott tanulókkal? Tesznek bárminemű megkülönböztetést, netán nem engedik iskolába? Ha igen akkor online oktatásban részesítik, vagy akár évet kell ismételnie?

2021. aug. 20. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2021. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne megoldható, hogy nekik online legyen, mivel nem tudnak a tanárok egyszerre két helyre figyelni, miközben még órát is tartanak. Plusz, akinek nincs kedve bejárni, az csak egyszerűen nem oltatja be magát, és onnantól könnyű dolga van. Nem zárom ki, hogy nem lesz semmi, de biztos, hogy a bejárást nem fogják oltottsághoz kötni.
2021. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Gólyatáborral az a helyzet, hogy az egy nagy létszámú rendezvény, egy ilyenre amúgy is kell védettségi igazolvány. Viszont eltés ismerőstől hallottam, hogy az oktatást védettségihez akarják kötni, akinek pedig nincs, nem jogosult online oktatási formára... Kíváncsi vagyok mi lesz ebből, mondjuk én másik egyetemre járok és be is vagyok oltva, de azért érdekes dolog ez. Mégis hogyan akarnák ellenőrizni, hogy az óran ülő hallgatók közül kinek nincs védettségije? Meg azért ez mégiscsak elég kemény.

Közoktatásban viszont szerintem ilyen nem lesz, azok nyitva maradnak, és ha valahol csomópontos megbetegedés van, addig átállnak online-ra. Nagyon súlyos esetben lenne csak országos online oktatásra való átállás. Bár lehet ez alapján az egyetemek is maguk dönthetnek.

2021. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

16 éves korig tanköteles az ember. 16 éves korban megy a legtöbb ember 10-11.osztályba.


Tehát ezt nem tudják megtenni mert azzal egy komoly jelentőségű alaptörvényt is átírnak.


Egyetemen hamarabb elképzelhető ez.

2021. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Felsőoktatássban még úgy ahogy elképzelhető ez,hogy a védettséghez kössék az oktatást.


De a közoktatásban,a középiskolákban ezt nem lehet megtenni.

Egyébként is,mit csinalnának a 14-15 éves beoltatlan,középsulis gyerekekkel? Mert ők még tankötelesek!

De a 16-17 éveseknek sem tehetik ezt kötelezővé,mivel ők még kiskorúak jogilag,és a szülőnek bele kell egyeznie,hogy beoltathassa magát.

2021. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ezt nem csinálhatják. Több szülőtől is hallottam, hogy a gyerek szeretné az oltást, de mivel a szülő nem, így a kiskorú gyermek nyilván nem kaphatja meg.
2021. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Igen, azért gyűjtik össze az oltatlan diákok neveit az iskolákban.
2021. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!