Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy katolikus gimnáziumban...

Egy katolikus gimnáziumban milyen valási kötelezetségek vanak?

Figyelt kérdés

Egy katolikus gimibe fogok járni mert közel van és elvileg jo iskola.


Csak ara lenék kiváncsi milyen valási kötelezetségek vanak?



2021. aug. 21. 20:45
 1/9 anonim válasza:
1%
Szerintem amilyen gyarsan csak lehet válts iskolát.
2021. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

kifejtenéd mire gondolsz?

2021. aug. 21. 20:48
 3/9 anonim válasza:
0%
Katolikus gimibe jártam 1 évig a tanárok bunkok az öszes osztálytársam nagyképü voltak olyan helyzetek hogy regel gondolkotam hogy eltöröm a kezem hogy ne keljen bemenem.Életem legroszab idöszaka volt.
2021. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Reggel és tanítás után imádság. Hittanóra. Bizonyos időközönként, évnyitón, évzárón szentmisén való részvétel.
2021. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus gimibe jártam 4 évig, és szerettem, bár én katolikus vagyok. Minden héten volt órarendbe építve kötelező mise, és havonta gyónás, és minden héten volt 2 óra hittan. Így nem volt erkölcstanunk.
2021. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk heti 1 évfolyammise (hétköznap reggel a szomszédos templomban) és heti 2 hittanóra volt. Megszokja az ember, hogy az órarend része. Első óra elején és tanítás végén rövid imádság, de ez sokszor el is maradt, ha a tanár elfelejtette. Az évnyitó és az évzáró is szentmise keretében zajlott. Az érettségik idején lelkigyakorlat, de ez lényegében olyan volt, mint egy hosszú osztályfőnöki óra, beszélgetős, közösségépítő nyugis nap. Annyit elvártak, hogy legyél megkeresztelve, de más kötelező dolog nem volt. Aki akart, megbérmálkozott, aki akart, járt adventkor hajnali misére, ilyesmi, de ezek nem voltak kötelezőek és nem is erőltették.
2021. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát én nem vagyok megkeresztelve.
2021. aug. 21. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

*vallási


Szerintem az adott sulinál kell érdeklődni, hogy mik a szokások. Én is egyházi gimibe jártam, itt nem volt heti szinten mise, csak évnyitón, évzárón meg évközben a sulihoz kapcsolódó szentek ünnepén, meg adventkor. Ilyenkor lelkigyakorlat is volt, ez azt jelenti, hogy különböző papok tartottak nekünk vallási témájú előadásokat, elmélkedéseket.

Ami szerintem minden egyházi suliban fix az a heti 2 hittanóra. Nálunk a többség katolikus volt, de aki nem, annak biztosítottak református/evangélikus hittant.

2021. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Egyházi suliba járok, bár nem katolikusba.

Évnyitón, évzárón, karácsonykor és egyéb egyházi ünnepeken mindig van külön istentisztelet. Húsvét az egyetlen, amikor templomba is megyünk közösen. Ezenkívül minden hétfőt áhítattal kezdünk és van heti egy hittan is, de az nincs megkötve, hogy miylen (evangélikus, kazolikus, református) azt választasz, amelyiket szeretnéd, amelyik a vallásod emiatt nem ér semmi kirekesztés, de az egyiket muszáj választani. Ha nem is vagy megkeresztelve azt is a legtöbb tanár elég jól kezeli. Amikor törin vagy irodalmon Jézus lesz a téma (mindenhol amúgy is benne van a tananyagban) ott egy kicsit tovább időzünk. Ezen kívül konkrétan annyit vehetsz észre, hogy sokkal több a pénz, állami általánosba jártam, szóval van összehasonlítási alapom. A legtöbb plázában sokkal rosszabb a wc állapota, mint nálunk mindig van szappan, wc papít stb. És a termekben a címer mellett van egy kereszt is, a suliban van imaszoba kb ennyi. Én csupán azért választottam ezt a sulit, mert ez az egyik legjobb suli a megyében és nincs messze. Emaitt elég nagy a hajtás bizonyos időszakokban, egy erősebb suli van ezen kívül a megyében, ami tváloságban még jobb is lett volna, de nagyon örülök, hogy így döntöttem.

2021. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!