Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Időbeosztás jogi karon (levele...

Időbeosztás jogi karon (levelező): mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a második évemet kezdem jogon, levelező képzésben, mellette főállású munkám van. Tudtam, hogy nagyon nehéz lesz, de erre nem számítottam. Lehet, hogy nem jól osztom be az időmet, de az első éves tárgyak pocsékul sikerültek (bukás nem volt, kettesek, hármasok bőven). Nem vagyok biztos benne, hogy ilyen gyenge teljesítménnyel van értelme végig csinálni, de szeretnék még egy lehetőséget adni magamnak. Aki hasonló cipőben jár/járt, nagyjából mennyit és milyen időbeosztással tanult? Szorgalmi időszakban általában hétvégente tanulok, illetve hétköznap esténként 1-1,5 órát. Vizsgaidőszakban ami a csövön kifért, de úgy vettem észre, hogy napi 7-8 óra tanulás után már nem hatékony a dolog. Előre is köszönöm a segítséget! 37,N

2021. aug. 22. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1. év után még szerintem teljesen normális, hogy vannak problémáid, de idővel a tapasztalat és a tanulási technika sokat fog segíteni.
2021. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az is megrémít, hogy nem érzem, hogy pl. a memóriám fejlődne. Ha most kellene rómaiból vizsgáznom, elvéreznék, de nagyon. Szitának érzem az agyam és ezen a szakon ez elég kontraproduktív :)
2021. aug. 22. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
nem semmi, hogy munka mellett így bírod! gratulálok, s ne add fel:))
2021. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A szorgalmi időszakot érdemes megnyomni, de nagyon. Lehetőleg mindennap foglalkozz az anyaggal, mert sok időt megspórolsz, ha megérted, elolvasod a könyvet, és nem ezzel kell vizsgaidőszakban foglalkozni. Vizsgaidőszakban már csak ismételni kellene, meg megtanulni, amit meg kell.


Ez a szak nem sétagalopp, sokat kell tanulni, és ha gyorsan, könnyen megérted és megjegyzed, akkor sokkal könnyebb. Hozzá lehet szokni a terheléshez.


Talán még az segíthetne, ha egyetemet váltanál, mert van 1 egyetem, ami híresen levelezőszívató.


37 évesen miért kezdted el? Kell a munkádhoz?

2021. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4, igen, közbeszerzésekkel foglalkozom (nem, nem lopok, nem lopunk, nem mutyizunk), nagyon kellene a jogászi végzettség és tudás. Nekem szakmailag feljebb már csak ez van. Az ELTE-re járok, elég rossz a híre, egyelőre nem merek állást foglalni ezügyben. Volt, hogy túlzónak éreztem a szigort, volt, hogy úgy kaptam 2-est, hogy szerintem mindent elmondtam. Persze lehet, hogy nem, lehet, hogy nem volt elég logikus és (jogosan) úgy tűnt, hogy nincs mögötte igazi, átfogó tudás. De az oktatás minősége szerintem nagyon jó.
2021. aug. 22. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem levelezősöknek az elte nagyon rossz. Nappali nagyon jó, de a levelezősöket nem szeretik, volt hogy egy teljes levelezős évfolyam bukott PJ1-ből. Szerintem más egyetemen könnyebben teljesíthető a dolog.


Nagyon sok ismerősöm kezdte el levelezőn, és nagyon lelkesek voltak, aztán 2-3 évtől kezdve mind otthagyták. Ez volt 11 éve, lehet most sokat változott, nem tudom pontosan. De az online oktatás miatt még rosszabb lehet.

2021. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem akarsz átmenni KRE-re? sztem könnyebb, a tanárok rendesebbek
2021. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ott milyen a színvonal és mennyire elfogadott a diplomájuk? Talán a Pázmány jobb lenne, de őszintén szólva az ELTE-n eléggé lenézik a Pázmányt és fogalmam sincs, hogy ennek van-e alapja.
2021. aug. 23. 07:11
 9/9 anonim ***** válasza:
hát sztem könnyebben teljesithető, a tanárok se olyan szivatósak, mint az ELTE-n (2 osztálytársamtól is tudom ezt)
2021. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!