Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eléggé félek a kollégiumtól....

Eléggé félek a kollégiumtól. Többi lent?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé félek a kollégiumtól s már nem sokára be kell költözni, 9. - es leszek. Voltam bent 1 éjszakát s mondták a 10.-esek hogy most szivatni fognak minket a végzősök mert ugye gólyaavatás lesz. Nem vagyok egy verekedős típus. Mit javasoltok? Mire számíthatok? Egy ELIT Gimnázium kollégiuma. Előre is köszi.

2021. aug. 25. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Lehet seggbedugnak. Csak vicc. Nem tudom.
2021. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

nem vagy verekedős? ez mihez kapcsolódik itt?


a szivatás az azt jelenti hogy vicces játékok lesznek (amikben nem kötelező részt venni). esetleg éjszaka felébresztenek titeket.

semmi durvára nem kell számítani. pláne nem verekedésre.a szívatást nem úgy gondolták hogy iskolai erőszak/bullying lesz az első hetekben beavatás címszóval.

2021. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Bár kolis nem vagyok, nálunk is ezzel kezdték, sőt bejött az első órára az egész osztályuk, és mondták hogy innentől ne számítsunk semmi jóra. Elkérték az osztálynévsort is, hogy számom tudják tartani ki nem csinálta meg a feladatokat, és megkeressék. Mi is megijedtünk először, de amint kimentek az ofő mondta, hogy ha valamit nem akarunk megcsinálni szóljunk, ha olyat tesznek ami túlmegy a határokon színtén. A tanárok próbálják kontrollálni az egészet, így nem lehet nagy baj. Ha valami durvát csinálnak, akkor kikapnak. Nekik sem éri meg az iskola jóhírét ezért kockára tenni.

Tőlünk olyanokat kértek, hogy menjünk másnap pizsibe, süssünk nekik palacsintát, számoljuk meg a mosdóban a csampéket (ők sem tudták mennyi van, így akármit lehetett mondani). Ha nem csináltad meg sem volt semmi, elfogadták hogy a komfortzónádon kívül áll, barátságosak voltak, utána egy csapatba is kerültünk velük ilyen gólyás játékokra ahol segítettek minket.


Nálunk is van olyan osztály amiben vannak kolisok, náluk is ezek voltak.

2021. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen nem vagyok verekedős típus, mert azt mondták a 10. - esek, hogy az első nap a zuhanyzóba törölközővel aminek a végét bevizezik azzal ütnek a hátadra és olyan mint egy "ostor" szinte. És azt mondták hogy van egy végzős nagydarab gyerek akivel még senki nem mert ki állni és egyszer oda csapott egy gyerek lábára és szét vágta. Nem értem hogy egy ilyen kiemelkedő iskolába hogy járhatnak ilyen gyerekek.
2021. aug. 25. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a szivatás része, hogy megpróbáltak beparáztatni titeket (és esetedben ez sikerült is úgy tűnik).

ne vedd ezeket komolyan :D

azonnal kirúgnák az ilyeneket.

2021. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem járnának jól, ha ilyet tennének. Sem ők, sem más, ha engednék. Valaki felelős értetek ott is (vagy az iskola, vagy a kollégium), és neki sem jó, ha valami baj történik, mert ő üti meg a bokáját. Főleg ha kiderül, hogy még engedélyezve is volt a dolog. Ilyenek valószínűleg nem lesznek, de ha úgy érzed, hogy valami neked sok, ami történik, akkor szólj egy tanárnak, vagy aki ott van felnőtt. Előre meg is kérdezhetsz egyet, hogy mik szoktak lenni, mire készülj. A gyerekek nem biztos hogy az igazat mondják, de a felnőttek nem hiszem hogy hazudnának.
2021. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. aug. 26. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!