Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen felületesek a...

Miért ilyen felületesek a gazdasági/üzleti képzések?

Figyelt kérdés
elvégeztem egy mérnöki és egy üzleti típusú alapképzést is a bme-n, es el feltűnő a különbség az üzleti hátrányára. Olyan, mintha már a kari vezetés szintjén sem állnának hozzá elég komolyan. És nem, nem az a baj, hogy könnyebb megtanulni a marketinget, mint a statikát. Az üzletin alig voltak gyakorlatok, szinte minden óra nagy előadás volt, és számos esetben egy terület ossze volt csapva 1 félévbe, míg mondjuk egy statika vagy 4 felében keresztül egymásra épülő tárgyakból állt. Pedig szerintem egy vállalati pénzügy is tud olyan komoly anyagot lefedni. nem azt mondom hogy feleslegesen szivassanak, de igazából egy marketinget is meg lehetne csinalni, hogy melós legyen: projektek, prezik, esettanulmanyokon keresztül, nem csak alapfogalmak visszabofogesevel a a vizsgán. olyan volt a képzés, mintha különálló blokkokbol állna, holott szerintem marhára összefüggő a szamvitel, a pénzügy, a marketing, a menedzsment stb. szóval lehetne olyan szintű alapossággal oktatni, mint ahogy leterhelik a mérnököt a meresekkel, laborokkal, hazikkal, beadandokkal, de miért nem tetszik?
2021. aug. 26. 22:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!