Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha estleg úgy alakúlnának a...

Ha estleg úgy alakúlnának a vírus számok az iskola kezdés után mint tavaly, akkor egyet értenétek azzal, hogy úja muszály az online oktatás?

Figyelt kérdés
Szívesen meghalgatom az indokokat is :)
2021. aug. 27. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Ha másfél éve nem kaptam el a covidot, nem most szeretném. Be is vagyok oltva, dehát tudjuk, az nem 100% védelem.
2021. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nem és nem! Kell a jelenléti oktatás! Főként a nyelvtanórák!

Nyelvtanórát mindenkinek!

2021. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Azt, hogy legyen hibrid, azt elfogadom. De az én szakom szerencsétlen 10 főjével had üljön már bent a nagy előadóban! Mondjuk határozza aknmeg egy létszámkorlátot, de ne kényszerítsenek törvényileg mindenkit haza.

Vagyis amúgy megérteném, de nem örülnék neki.

2021. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Általános és középiskolában nagyrészt legyen jelenléti oktatás. Aki egyéni munkarendet igényel annak legyen online óra kötelező részvétellel (szigorúan kell venni az igazolt és igazolatlan hiányzást) és félvente jelenléti vizsgával. Ami ha nem sikerül akkor évismétlés. Az online órákat kerületenként/körzetenként egy kijelölt iskola szervezte meg és ott is vizsgázzanak. Vizsga legyen minden tantárgyból még tesiből (sporttörténet, szabályok...) énekéből és rajzból is.

A felsőoktatásban hibrid oktatás legyen.


A középiskolák nagy részében a covid alatt digitális láblógatás akarom mondani digitális oktatás volt. A számonkérések meg a vicckategóriába sorolhatóak..

2021. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyet, mert számomra most az lenne az előnyös.
2021. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Engem az egyetem érint. Az elsősök kivételével alapból hibriddel kellene kezdeni. A közoktatásban a szülőnek lehetőséget kellene adni, hogy az online oktatás mellett döntsön, persze, megfelelő osztályozó vizsgák mellett. Akár negyedévente vagy havonta is lehetnének jelenléti vizsgák az online tanulók számára - mert félévkor talán már késő rájönni, hogy a gyerek le van maradva.
2021. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok és megmondom őszintén, hogy nem feltétlenül érezném indokoltnak. Az én szakomon a legnagyobb létszámú órám is 15 fős és azért nagyobb termeink vannak, kevesebb óránk van és kevesebb időt is töltünk bent együtt mint mondjuk egy átlag középiskolás. Illetve szerintem a 18+ korosztály jobban betartja a szabályokat is, hogy pl. moss kezet, használd a kézfertőtlenítőt, ne taperolj össze mindent, tartsd a távolságot stb., míg egy gyereknek nem feltétlenül lehet megmondani, hogy most ne birkózzatok már az udvaron stb. Tehát az egyetem azért már nem úgy néz ki, hogy ott vagyunk egész nap egymás hegyén hátán. Maximum a nagyobb létszámú, össznépi órákat tartanám csak online, de én szükségesnek érzem a jelenléti oktatást. Főleg úgy, hogy ez valószínűleg együtt járna a kollégiumok kiürítésével is, ami azért sokaknak szerintem nagy érvágást jelent pl. sokan dolgoznak egyetem mellett az egyetem városában, sokan tulajdonképpen életvitelszerűen a kollégiumban laknak és nem csak egy ideiglenes szálláshelyként tekintenek a kolira, ott a könyvtár (most ez lehet hülye indok, de én pl. sok mindenhez nem fértem hozzá, mert nem volt elérhető a neten és nem tudtam csak úgy mindig elutazni a könyvtárhoz) és nyilván az ember elszakad a barátaitól, az egyetemi élettől, hazaköltözik a szüleihez stb. Szerintem nem feltétlenül ez az ideális.
2021. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
7-es: "Az én szakomon a legnagyobb létszámú órám is 15 fős" - akkor szerencsés vagy. Mi 100+-an vagyunk egy évfolyamon, de vannak olyanok, akik ennél is többen vannak az órák nagy részében egy légtérbe zárva. Én nem tartom ezt biztonságosnak, akármennyit is mosol kezet. Jobban örülnék az online oktatásnak.
2021. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor akik sokan vannak pl 50+, nekik lehet online. De ne legyen törvényben hogy mindenki online, mert mindenkinek nem szükséges. A #7-esnek és nekem se. Vagy ha valakinek szar, legyen szar mindenkinek? És nem nagyon vannak átjárások, a mi kötelező óráinkra soha senki nem ül be másik szakról. Én támogatom a hibridet is, döntse el a tanár meg a diákok, hogy az adott óra hogy legyen. (Igen, nálunk simán meg lehet tenni ezt)
2021. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Mi 30an vagyunk egy irtó pici terembe szinte egész nap. A suliba vannak vagy 1000en (tanárok, diákok, takarítók). Teszem azt, ha egy tanár megfertőződik és tanít mondjuk 6 osztályba nagyon gyorsan szétszórja a vírust. A hibrid oktatás nem nagyon megoldható, sok vidéki és határon túli osztálytársam van. Inkább tanulok online, mint reggel 6tól délután 3ig maszkba legyek. Ha bevezetik a zárt helyeken a maszk használatot.
2021. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!