Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van olyan, aki...

Egyetemen van olyan, aki teljesen áttért a füzetekről a tableten / laptopon való jegyzetelésre?

Figyelt kérdés

Itt most elsősorban nem az informatikai képzésekre gondolok, ott szerintem ez evidenciának számít, hanem olyan képzésekre, amik nem igazán kötődnek az informatikához (bölcsészkari képzések, stb.)


Eddig füzeteket használtam, viszont át szeretnék térni egy tablet + billentyűzet kombóra, praktikai okok miatt. (Osztatlan képzésen vagyok, egy félévben van 15 - 17 tárgyam, eddig mindegyikre külön-külön füzetett vettem). Tanárok mennyire lesznek megengedőek ezzel kapcsolatban? Ahol én tanulok, ott nem igazán láttam elterjedve a laptopos / tabletes jegyzetelési formát, maximum 50 emberből 1-2-nél.



2021. aug. 25. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ped.képzés, 30 emberből 1 jegyzetel laptopon.


Én speciel nem tudok gépírni, így kézzel sokkal többet lejegyzek, mint amennyit be tudnék pötyögni (pedig viszonylag gyorsan gépelek)


Amúgy nekem most 1 db nagy füzetem van. Oldaljelölőkkel jelzem, ahol új óra/tantárgy kezdődik. Mondjuk ez levelező képzés.

Nappalin kisfüzeteket (a5) használtam. Könnyű volt írni bele és ha 4-5-6 tárgyam volt egy nap, akkor is alig volt cuccom, amit cipelni kellett. Nem voltak negyedéig írt füzeteim raklapra való firkapapírral, max volt olyan tárgy, ahova 2-4-6 füzetet is elhasználtam a félév alatt.

2021. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kezdenek áttérni az emberek, persze nem tömegesen de félévről-félévre egyre többen.

Itt jellemzően ipad a “divat” mivel sokszor kell rajzolgatni, ami macerás lehet laptopon. Én még sok füzettel kezdtem, de 19 őszén vettem egyet, a felsőoktatási kedvezmény segítségével. (apple.com-on találtam számomra megfelelőt, istyle-mediamarkt mind mind csak pár %-ot adott volna) Akkor gólyaként még hordtam 1-1 órárafüzetet ipad mellett (+váltásruha kellett órákra), de ahogy bejött a covid teljesen elhagytam mindent. Addig 1 félév alatt abból az 1-2 tárgyból több 80-100 lapos füzet is betelt, pedig kisbetűkkel és rövidítve írok. Azóta ősszel covid miatt, magunknak kellett vinni lepedőt és egyebeket órára, a váltás ruhán kívül, így azóta mégtöbben átáltak ipadre. Könnyebb cipelni, 1 “füzetet” amiben végtelen mennyiségű füzet lehet, ha valami kell akkor előző félévek anyagai is gyorsan megvannak. Főleg mikor kellett úszni is, akkor úszócucc, hajszárító, plusz lepedő, váltásruha, köpeny és kulacs már akkora helyet vett el, hogy örültem, hogy nem kell még 3-4 füzetet magammal vinni. Így is kicsit mérgelődtem, hogy más egyetemisták mini táskákban tudnak menni, én meg úgy nézek ki mint egy agyonpakolt szamár :D

Egyáltalán nem bántam meg, hogy átváltottam, mert tudom hogy majd ezen fogom írni a szakdolgozatom is és valószínűleg munkavállalás elején is ki fog még tartani. Nagyon megvagyok most is elégedve vele, egyáltalán nem lassul, akksi is nagyon jól bírja, párnaponta kell csak töltenem. Egyedül annyi a negatívum, hogy nem a legolcsóbb, ezzel a felsőoktatásos kedvezménnyel lehet kis előrelépés, de ugye még ezzel együtt se tudják sokan megengedni ezt az árat, pedig biztos nagy segítség lenne… (nekem nyári diákmunkával sikerült megvennem, csoporttársaim egy részének szülők tudtak segíteni, vagy megkapták, mint karácsonyi ajándék)


Nálunk a tanárokat nem zavarja a dolog, néha jobban is örülnek ha vissza tudsz keresni régebbi dolgokat vagy meg tudsz nézni gyorsan linkeket a diasoron, amit kinyomtatt formában nem tudsz megtenni. Egyedül talán egy oktatót zavart a laptop, mert hogy akkor nem látta a hallgató arcát, de tablet nagyon elfogadott.

Manapság már szerintem egyre jobban elfogadott mindenhol mindenféle jegyzetelési eszköz, legyen akár az az új kőalapú füzet, aminek minden oldalát be lehet olvasni, vagy tablet, laptop.

2021. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természettudományi szakra járok és tableton fogok jegyzetelni, amihez van toll. Eddig másnál nem láttam még se tabletet se laptopot. Egy szaktársam is szintén tableten fog szeptembertől.
2021. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én gazdaságinformatikára járok, az online oktatás alatt nem igazán jegyzeteltem, mert kb. minden anyagot feltöltöttek a tanárok, de a jelenléti oktatás mellett itt is voltak olyan tárgyak, amikből készítettem jegyzetet. Infós tárgyakból gépen írtam, míg a többiből papírra. A rajzolgatások miatt nem szeretem a tabletet / laptopot, illetve a nagyobb dolgok "lekörmöléséhez" túl picinek találom a kijelzőiket.
2021. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!