Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs szakiskolai / 10. osztályról szóló bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Manapság annyira degradált lett az érettségi fogalma, sokan úgy tekintenek rá mintha nem tudna számolni akinek nincs érettségije, illetve ciki a 8 osztály.

Fura, hogy az én gimnáziumomban keményen megkövetelik az anyagot az érettségiéért, amikor több olyan ismerősömnek van érettségije aki még százalékot sem bír számolni. Akkor azok hogy tették le?

Sokkal hitelesebb lenne, ha a 10/11 osztály után lehetne egy államilag elismert bizonyítvány, és az érettségi szigorúbb lenne.



2021. aug. 27. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem 12. Után kell egy bizonyítvány csak. Az érettségi viszont valóban egy vicc. (A kötelező közepekből legalábbis mindenképpen)

Az érettségi egységes, ugyanannyira követelik meg mindenhol. Esetleg a szóbelin lehetnek elnézőbbek máshol, bár elvileg külsős elnök szokott lenni.

Mégis mit gondoljanak az emberek arról, aki megbukik érettségin?

Magyaron csak olvasni kell tudni, érteni, szöveget alkotni és elemezni (amit be lehet gyakorolni, mert meg vannak adva a szempontok) szóval magára az írásbelire egy írni-olvasni tudó semmilyen szellemi fogyatékossággal vagy tanulási nehézséggel küzdő végzős diák 1 óra alatt felkészül. Egy nyolcadikos ugyanennyi készüléssel átmenne.

Törin forrást kell elemezni, atlaszt használni és szöveget alkotni. Semmi egyéb nem kell.

Matekon meg ott a függvénytáblázat, amiben minden benne van.

A többit pedig ki lehet választani...

Szóval igen, egy pöppet lehetne emelni a színvonalon...

2021. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, hogy a 9 és 10 osztály nehezebb volt mint a 11 és 12. (legalábbis számomra)
2021. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!