Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kezdő tanár kimehet külföldre...

Kezdő tanár kimehet külföldre tanítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha magyar egyetemen tanárit végzel el, akkor egy pár évet le kell itthon dolgoznod (mint pedagógus) mielőtt kimehetnél külföldre tanítani. Ha jól tudom, akkor ez hány évet jelent?

2021. aug. 29. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Annyi félévet kell ledolgoznod, amennyit egyetemen töltöttél. Ha 10 félévig voltál egyetemista, akkor 5 évet kell ledolgoznod, hacsak nem fizeted vissza a képzési költségednek a kamattal terhelt összegét.
2021. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez minden szaknál így van azt hiszem. Ha pl. 5 évet tanultál magyar egyetemen államin, akkor azt hiszem 5 évet kell itthon dolgoznod. Ha 4 évet, 4 évet. Vagy pedig ha rögtön kimész külföldre, akkor 20 éved van visszafizetni a tandíjat. És azt hiszem, hogy mennyit kell pontosan visszafizetned, az az inflációtól függ, szerintem ilyen előírott kamat nincs rajta. Szóval az első válaszoló szerintem jól írta kb, én is így tudom. Nem értem, hogy miért pontozták le, de akik lepontozták, azok igazán leírhatnák, hogy ha ez nem így működik, akkor hogyan? :)
2021. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Mármint nyilván úgy értem, hogy ha 5 évet tanultál egyetemen, ha 4 évet tanultál egyetemen, hogy ugye 10 félévet, 8 félévet.. Szóval az általad tanult félévek átváltva évbe.


Amúgy Neptunon ezt írja:


Az állami ösztöndíjas hallgató kötelezettségei:

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 5. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni (ún. hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség).



Ha pedig ezt nem teljesíted:


Visszatérítési kötelezettség keletkezik abban az esetben is, ha a hallgató megszerzi határidőre az oklevelét, azonban azt követően nem teljesíti a 20 éven belüli hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettséget. Ilyen esetben köteles visszafizetni az adott képzésére tekintettel a magyar állam által folyósított magyar állami ösztöndíj – évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt – összegét a Magyar Államnak.

2021. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a visszafizetendő összeget meg lehet keresni külföldön, mint tanár? Vagy addig ''tilos'' kint tanárként dolgozni, míg az egész összeg vissza nem lesz fizetve?
2021. aug. 30. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehetsz tanár külföldön addig is míg nincs kifizetve az adósság. Az, hogy vissza tudod-e fizetni az meg az országtól függ. Pl. Húsz év alatt Svédországban, Ausztriában, Németországban de még Franciaországban is vissza tudod fizetni..
2021. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. aug. 30. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!